Yedek HDD içerisinde silinmeyen dosyaları silmek

incisquirtle

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5500
RX 6600
Meslek
filmmaker, youtube creator menager, music producer
Merhabalar herkese. HDD içerisinde böyle Windows dosyaları oluştu nedenini bilmediğim bir şekilde silmeye çalıştığımda da silemiyorum. Yardımcı olursanız sevinrim.
1638883564507.png

Bu diski daha önce Windows kurup kullanmışsınız veya içine Windows kurmuşsunuz gibi duruyor. Böyle bir şey yaptınız mı?

Bu diski daha önce Windows kurup kullanmışsınız veya içine Windows kurmuşsunuz gibi duruyor. Böyle bir şey yaptınız mı?
Hayır. belki VirtualBox kurmuş olabilirim. Sadece M2 içerisinde windows'um kurulu.

İçindekileri ana diskinize geçici olarak alıp sonra HDD'ye sağ tıklayıp biçimlendirebilirsiniz. Biçimlendirmek diski tamamen sıfırlayacaktır. Sonra dosyaları geri atarsınız. Mümkün ise bu yöntemi öneririm.

Gerekli dosyaları yedekleyip biçimlendirmeyi denediniz mi?
Hocam o en basit çözüm zaten ben biçimlendirme yapmadan çözmeye çalışıyorum.
İçindekileri ana diskinize geçici olarak alıp sonra HDD'ye sağ tıklayıp biçimlendirebilirsiniz. Biçimlendirmek diski tamamen sıfırlayacaktır. Sonra dosyaları geri atarsınız. Mümkün ise bu yöntemi öneririm.
O kadar geniş alana sahip değilim. yine de teşekkürler tavsiye için.

Disk yönetiminden depo olarak kullandığınız diskte 2. bir bölüm oluşturup dosyaları oraya atın. Sonra bu Windows dosyalarının olduğu 1. bölümü biçimlendirip silin. Sonra 2. bölümü genişletip diskin tümünü verirsiniz.

Disk yönetiminden depo olarak kullandığınız diskte 2. bir bölüm oluşturup dosyaları oraya atın. Sonra bu Windows dosyalarının olduğu 1. bölümü biçimlendirip silin. Sonra 2. bölümü genişletip diskin tümünü verirsiniz.
Hangi boyutu girersem gireyim yeterli alan yok hatası alıyorum hocam.

Disk kaç GB ve ne kadar boş alan var? (Yedek HDD'nizden bahsediyorum.)

Geri
Yukarı