Miyop ve astigmat yedek subaylık yapmaya engel mi?

xOmeRx

Hectopat
Daha fazla  
Yedek subaylık ve miyop gözlük hakkında birkaç sorum olacak arkadaşlar. 5 Kasım tarihinde asal yoklamamı yaparak Şubat 2022 celbine tabii oldum. -2.25 sol ve -1.5 sağ görme bozukluğuna sahibim. Haliyle yoklamada görme veya işitme sorunu var mı sorusuna evet yazıp açıklama kısmına ‘'Düşük dereceli miyop gözlük kullanıyorum dedim. En nihayetinde yoklamadan sonra aile hekimime muayene oldum. Hekim yüzeysel bir muayene yaptı ve onayladı. ‘'yoklamaya tabii yedek subay aday adayı sağlık muayene belgesinde görme veya işitme kaybı var mı sorusu hayır olarak işaretlenmiş. Aile raporunda kusursuzum.

Şimdi sorularım şöyle:
1) Yoklamada miyop belirtip sağlık raporunda göz kusurunun bulunmaması sorun teşkil eder mi?

2) Miyop+astigmatım sol 2.25 sağ 1.5. Göz kusuru yedek subay seçilmeye engel midir? Yoklamada görme sorunu olarak belirtiyoruz en nihayetinde. Hoş göz numarası 4 olan miyop olan arkadaşım da belirtmişti ve yedek subay gitmişti. Yine de sizin de görüşünüzü merak ettim

Son düzenleyen: Moderatör:
1- Sorun teşkil etmez.

2- Numaraların toplamı 7 olmadığı sürece sıkıntı olmuyor diye hatırlıyorum en son. Yedek subay seçilmenize engel bir durum yok sonuç olarak.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı