Yediğim ceza

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

420_T

Kilopat
Makaleler
2
Selam, fikrimi belirtmek amacıyla yazılan mesaja ifade attım. Daha sonra ifade attığım şahıs beni etiketleyerek ''çok mu komik'' diye bir yorum yazdı. Ben de buna cevaben '' Niye gereksiz mesaj atıp hesap sorar gibi etiketleyip beni rahatsız ediyorsun? Düşüncemi attığım ifade ile dile getirdim. Yorumunu raporladım. Ve evet, komik.'' diye bir cevap yazdım. Daha sonra bu şahısın mesajını gereksiz mesaj diye raporladım ve mesajı silindi.

Bana yanıt olarak; ''Seni üç beş konudur yoğun görüyorum. Muhalif bir ateistsin(ya da deist). Olabilir kendi fikrin beni de çok alakadar etmez. Beni şurası alakadar eder: Gelip burada tanrıya olan hükümete olan nefretini kusamazsın. Burası insanların şahsi kin ve öfkesini kusması için yapılmış bir platform değil. Benim inancımla da dalga geçemezsin burada hükümet yanlısı arkadaşlarımızda var onları da bu fikrinden aşağılayamazsın. Yeni üyesin burayı öğren diye söylüyorum. Konuyu saptırmak istemiyorum ama bunu benim inancım ile dalga geçtiğin için söylüyorum. Burada çok ateist deist arkadaş var hiç kimse birbirini dalgaya almaz herkes saygı gösterir. Kimse de birbirinin inancını sorgulamaz. Varsa bir meselen buraya taşıma.'' Böyle bir cevap verdi.

Burada ben din ile dalga geçme veya hükümete olan ''nefretimi'' kusmadım. Bununla ilgili yorum yaptıysam da kendi fikrimi topluluk kurallarına uygun bir şekilde belirttim, bu konu hakkında bir ceza almadım veya birisiyle tartışmaya girmedim. Attığım bir ifade yüzünden bunları çıkardıysa sorun kendisinde. Tanrıya veya hükümete olan nefretimi kusmadım, kimsenin dini ile dalga geçmedim, hatta '' birbirinizin inancına saygı duyun'' tarzı yorumlar atan birisiyim. Ayrıca bu arkadaş ''yeni üyesin, burayı öğren diye söylüyorum'' diye bulaşacak yer bulamayıp bunu yazan bir arkadaşımızdır. Yıllar boyu çeşitli platformlarda üyeliğim oldu. Onun 1.5 senelik üyeliğinde yardımcı olduğundan fazlasını sosyalde 8 aylık üyeliğimde olmuşumdur. Bu arkadaşın anlattıklarının konusu bile geçmedi. Yorumuna attığım gülücük ifadesi yüzünden bunları çıkarmış.

Kendisiyle tartışmaya girip muhatap olmama taraftarıydım. Fakat yazmış olduğu bu yazısının zoruma gittiği, aşağılandığım ve iftiraya uğradığım için böyle bir cevap yazdım; ''İlla bulaşacaksın yani :) 2. kez raporladım. Hakkımda hiçbir şey bilmiyor, ve mesnetsiz konuşuyorsun. İfade atmama bu kadar darıldıysan annene şikayet edebilirsin. ;) '' Ardından onun yazdığı mesajı tekrardan raporladım ve sonuçlanması için bekledim. Onun asılsız suçlamalarına kıyasla ben burada hiçbir şey demedim.

Kendisi konuyu amacından saptırarak, atmış olduğum bir ifade yüzünden bana hesap sorup etiketleyip dayılık taslarcasına bir yorum atıp, üstüne hakkımda atıp tutup, nereden uydurduğunu bilmediğim şeyler söyledi. Yöneticilerin dediği gibi ''yanıt vermek zorunda değilsiniz, ifadeler bu yüzden var.'' Peki ben ifade attığım için bu sorguya ve iftiralara maruz kalıp üstüne 1 günlük ''üslup'' cezası almayı hak etmiyorum. Yazmış olduğum yazıda ki ''annene şikayet edebilirsin'' onun yazdığı cümlelerin yanında benim bu söylediğim hiçbir şey değil.

Gerekenin yapılmasını veya bu konuya bir açıklık getirmenizi istiyorum.

İlgili konu;

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, fikrimi belirtmek amacıyla yazılan mesaja ifade attım. Daha sonra ifade attığım şahıs beni etiketleyerek "çok mu komik" diye bir yorum yazdı. Ben de buna cevaben " niye gereksiz mesaj atıp hesap sorar gibi etiketleyip beni rahatsız ediyorsun? Düşüncemi attığım ifade ile dile getirdim. Yorumunu raporladım. Ve evet, komik." Diye bir cevap yazdım. Daha sonra bu şahısın mesajını gereksiz mesaj diye raporladım ve mesajı silindi.

Bana yanıt olarak; "seni üç beş konudur yoğun görüyorum. Muhalif bir ateistsin(ya da deist). Olabilir kendi fikrin beni de çok alakadar etmez. Beni şurası alakadar eder: Gelip burada tanrıya olan hükümete olan nefretini kusamazsın. Burası insanların şahsi kin ve öfkesini kusması için yapılmış bir platform değil. Benim inancımla da dalga geçemessin burada hükümet yanlısı arkadaşlarımızda var onları da bu fikrinden aşağılayamazsın. Yeni üyesin burayı öğren diye söylüyorum. Konuyu saptırmak istemiyorum ama bunu benim inancım ile dalga geçtiğin için söylüyorum. Burada çok ateist deist arkadaş var hiçkimse birbirini dalgaya almaz herkes saygı gösterir. Kimse de birbirinin inancını sorgulamaz. Varsa bir meselen buraya taşıma." Böyle bir cevap verdi.

Burada ben din ile dalga geçme veya hükümete olan "nefretimi" kusmadım. Bununla ilgili yorum yaptıysam'da kendi fikrimi topluluk kurallarına uygun bir şekilde belirttim, bu konu hakkında bir ceza almadım veya birisiyle tartışmaya girmedim. Attığım bir ifade yüzünden bunları çıkardıysa sorun kendisinde. Tanrıya veya hükümete olan nefretimi kusmadım, kimsenin dini ile dalga geçmedim, hatta " birbirinizin inancına saygı duyun" tarzı yorumlar atan birisiyim. Ayrıca bu arkadaş "yeni üyesin, burayı öğren diye söylüyorum" diye bulaşacak yer bulamayıp bunu yazan bir arkadaşımızdır. Yıllar boyu çeşitli platformlar'da üyeliğim oldu. Onun 1.5 senelik üyeliğin'de yardımcı olduğun'dan fazlasını sosyalde 8 aylık üyeliğim'de olmuşumdur. Bu arkadaşın anlattıklarının konusu bile geçmedi. Yorumuna attığım gülücük ifadesi yüzünden bunları çıkarmış.

Kendisiyle tartışmaya girip muhatap olmama taraftarıydım. Fakat yazmış olduğu bu yazısının zoruma gittiği, aşağılandığım ve iftiraya uğradığım için böyle bir cevap yazdım; "illa bulaşacaksın yani :) 2. kez raporladım. Hakkımda hiçbir şey bilmiyor, ve mesnetsiz konuşuyorsun. İfade atmama bu kadar daraldıysan annene şikayet edebilirsin. ;) " ardından onun yazdığı mesajı tekrardan raporladım ve sonuçlanması için bekledim. Onun asılsız suçlamalarına kıyasla ben burada hiçbir şey demedim.

Kendisi konuyu amacından saptırarak, atmış olduğum bir ifade yüzünden bana hesap sorup etiketleyip dayılık taslarcasına bir yorum atıp, üstüne hakkımda atıp tutup, nereden uydurduğunu bilmediğim şeyler söyledi. Yöneticilerin dediği gibi "yanıt vermek zorunda değilsiniz, ifadeler bu yüzden var." Peki ben ifade attığım için bu sorguya ve iftiralara maruz kalıp üstüne 1 günlük "üslup" cezası almayı hak etmiyorum. Yazmış olduğum yazıdaki "annene şikayet edebilirsin" onun yazdığı cümlelerin yanında benim bu söylediğim hiçbir şey değil.

Gerekenin yapılmasını veya bu konuya bir açıklık getirmenizi istiyorum.

İlgili konu;

Garip çok garip bende 2 ay önce yaptığım bir espri yüzünden 1 ay banlanmıştım sebebi ise küfür içerikti.

Cevap verip karşılıklı polemiklere girmek yerine rahatsız olduğunuz kişilerin mesajını "Rapor et." seçeneğini kullanarak rapor edip bizlere bildirebilirsiniz. Rahatsız olduğunuz konulara cevap vermek zorunda değilsiniz, rahatsızlık duyduğunuz mesajı bildirirseniz gerekli incelemelerde bulunulur ve işlem gerekiyorsa mutlaka uygulanır. Kişilerin ceza alıp almadığı, moderasyon ekibi ve cezayı alan kişi dışında üçüncü bir kişi tarafından bilinmez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı