Yeğenim yüzünden yaşlandığımı hissetmeye başladım

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Selam. 25 yaşındayım, normalde hem dış görünüş olarak hem ruh olarak aslında hala 20'li yaşlarının başında gibi biriyimdir ama bugün farklı bir şey oldu. Yeğenimin ilkokul mezuniyet törenine velisi olarak katıldım ve bütün gün boyunca yaptığımız şeylerin sonucu olarak kendimi deli gibi yaşlanmış hissettim. Çekildiğimiz fotoğraflara bakarken, yaptıklarımızı düşünürken... Moralimi bozdu akşam akşam. Ne ara 25 oldum farkında bile değilim, bugün farkına varmamı sağladı. Şimdi ben bunu nasıl aşabilirim ki...

Son düzenleyen: Moderatör:
Önemli bir sorumluluk alana kadar fark edilmiyor zaten. Onu da kabullenmek bazıları için kolay olmuyor ve kaç yaşına gelirse gelsin 5 yaşında gibi davranan bireyler görmeye başlıyoruz. Kabullenmeye çalışmak lazım çünkü bu şekilde gerçekten büyünüyor.

Hahaha 26 yaşındayım benim de yeğenimin gösterisi vardı ilkokulda. Velisi olarak götürmüştüm. Öğretmenler nesi oluyorsunuz, çok zeki, çok yetenekli derkene ben mental çöküntü yaşadım. O his anlatılmaz yaşanır derler ya tam olarak öyle. Nasıl aşacağını söyliyeyim. Tek senin yaşamadığını düşünürsen aşabilirsin belki. Hayırlı geceler.🌙🌹

Ben de hala okuduğum için kendimi büyük olarak göremiyorum ama bazı durumlar oluyor ki çok koyuyor. 10 sene öncesi olsa okullar tatil oluyor falan diye sevinip metin 2 oynardım, akşam üstü arkadaşlarımla bisiklete binerdim mahallede. Şimdi ise lise arkadaşlarımın bazılarının mezuniyet storylerine bakıyorum ve benim daha 3. sınıfa geçip geçemeyeceğim belli değil, ortalamam düşük, bütlere çalışıyorum, yaz okulu alacağım :( Kaç yaşıma geldim hala nelerle uğraşıyorum diye düşünüyorum, gerçi o kadar da yaşlı değilim ama arada bazı şeyler canımı sıkıyor işte. Büyüdükçe ders çalışma hevesi de iyice yok oldu. Çok zorlanıyorum, hayat enerjim kalmadı.

Selam. 25 yaşındayım, normalde hem dış görünüş olarak hem ruh olarak aslında hala 20'li yaşlarının başında gibi biriyimdir ama bugün farklı bir şey oldu. Yeğenimin ilkokul mezuniyet törenine velisi olarak katıldım ve bütün gün boyunca yaptığımız şeylerin sonucu olarak kendimi deli gibi yaşlanmış hissettim. Çekildiğimiz fotoğraflara bakarken, yaptıklarımızı düşünürken... Moralimi bozdu akşam akşam. Ne ara 25 oldum farkında bile değilim, bugün farkına varmamı sağladı. Şimdi ben bunu nasıl aşabilirim ki...

TR de yaşam şartları zorlaşıyor ondandır :D şahsen bir ton kaygılarım var.

Amcasını çocuk parkına götüren urfalı bir arkadaşım vardı üniversitede. Çok samimi değildik ara sıra amcama bakmam lazım gibi şeyler söylüyerek erken gidiyordu. Biz de engelli falan sandık çok samimi olmadığımız için bir şey sormaya çekindik. Meğerse çocukmuş. Bunu düşün aşarsın bence.

Geri
Yukarı