Yemek Yapmayı Bilmemek

Makaleler
24
Yer
İstanbul
Ev halkı tatilde ve 2 aydır evde yalnızım, 2 aydır da akşam yemeğini dışarıdan alıyorum. Neyse ki iş günlerinde mideme düzgün şeyler giriyor ama 2 aydır dışarıdan bir şeyler yemekten sıkıldım. Yumurta kırarım, makarna yaparım, menemen yapıp, patates vs. kızartırım ama bunlar sarmıyor. Benim için mutfak bu dördü. Ne önerirsiniz? Bu saatten sonra yemek yapmaya öğrenmeye niyetim yok ama ev yemeği yemek istiyor insan :)

Yemeksepeti'ne birkaç milyar daha mı bayılmaya devam edeyim yoksa market alışverişi ile F/P mi oynasak?

Son düzenleme:
İnsan ilk başta mesafeyle yaklaşıyor fakat yemek yapmak bence zevkli bir şey. Youtube üzerinde yemek tarifleri var arkadaşın dediği gibi. Bir yerden başlamak lazım.

Bir kere ev halkı evde yoktu. Okuldan gelmiştim. Makarna yapmıştım. Daha doğrusu yapamamıştım. Benim tekniğim fiyat performans market alışverişi. Söylüyorum. 2 simit, 1 ayran ve Aç-Bitir Hindi salam. Toplam 7 lira tutuyor. Not: Hindi salam almamın sebebi ucuz olması :) 2.5TL.

@Jira

Yalnız kalınca zamanla usta aşçı oluyorsun zaten. Yapmaktan çekinme. Tariflere bakarak yapınca fazla yanlış yapma lüksün de olmuyor.

Ben pizza'dan tut, pasta çörek, çorba türlerine kadar her şeyi yapıyorum. Gayet de güzel oluyor.

Hazır yiyeceklere para verme. Hem parana, hem de sağlığına yazık.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı