Yemek yiyemeyen birinin zeytinyağı tüketmesi doğru mu?

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Daha önce buna benzer bir konu açtım fakat bu sefer farklı soru sormak istiyorum.

Normal bir insan yemek yediğinde eğer kilo alıyor ise bir ihtimal gereğinden fazla yağ alıyor. İştah sorunu yaşayan bir insan yaklaşık 50 ile 100 gram arası zeytinyağı ile birkaç gün takviye yapsa sorun olmaz, değil mi? Yani ben bir miktar kilo kaybettim, tekrar eski kiloma dönmek için birkaç günlük takviye yapmak istiyorum. Birkaç gün bol yağ tükettim diye bir şey olmaz, değil mi?

Hayır olmaz. Aksine zeytinyağı sağlıklıdır. 100 gram hiç tüketmedim ama tüketmekte fayda buluyorum.
Kilo için karbonhidrat almaya çalışsan daha iyi olurdu. Yanına yağı takviye edersin. Sırf zeytinyağı iyi olmaz bu kilo için. Yetersiz olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır olmaz. Aksine zeytinyağı sağlıklıdır. 100 gram hiç tüketmedim ama tüketmekte fayda buluyorum.
Kilo için karbonhidrat almaya çalışsan daha iyi olurdu. Yanına yağı takviye edersin. Sırf zeytinyağı iyi olmaz bu kilo için. Yetersiz olur.
Zeytinyağının 10 gramı 90 kalori, 100 gramı 900 kalori. Takviye amaçlı alıyorum. O gün yeterli kalori almadıysam zeytinyağı ile dengeliyorum. Karbonhidrat tüketimi iştah sorunu olduğunda zorluyor. Bu gibi durumlarda sıvı gıdaya ağırlık vermeliyim.

Zeytinyağının 10 gramı 90 kalori, 100 gramı 900 kalori. Takviye amaçlı alıyorum. O gün yeterli kalori almadıysam zeytinyağı ile dengeliyorum. Karbonhidrat tüketimi iştah sorunu olduğunda zorluyor. Bu gibi durumlarda sıvı gıdaya ağırlık vermeliyim.

Şimdi sıvı gıdalarda aldığın kalori katı gıdalarda aldığın gibi mide içerisinde sindirilmiyor. Sıvıdan aldığın kalori daha çabuk emilir. Kana hızlı karışır. Bunu da baz aldığım için karbonhidrat sonra yanına yağ daha çabuk etki gösterir demiştim. 👍

Yeni konular

Geri
Yukarı