Yemek yiyip doymama

erhan3162

Hectopat
Merhaba, yas 18, boy 181, kilom 75, her şey bundan 1 yil once yazin basima geldi, yazin spora baslamistim iyi gidiyordum tam ama sonra maalesef diyeti abarttim. Sporu da cok yaptim sac dokulmesi kas kaybi vs yasadim ve doyma hissim gitti sonra deprasyon anksiyete bozuklugu basladi. Bundan 7 ay once kan testi yaptirdim. D vitamini ve demirim disinda kan degerlerim normal gibiydi, b vitamini eksikligi de biraz vardi doktor bir şeyin yok demisti 2 tane vitamin ilaci verdi.

Bu yeter dedi ustune bitirince bir daha aldim bitirdim, ayni ilactan saglikli da besleniyorum. Bayadir saclarimin dokulen kisminin %80'i cikti ve gurlesti boy uzamasi devam ediyor ama hala doymuyorum. Son zamanlarda stresliyken sivilcem de bayağı artti unutkanlik bile oldu bir ara artik ne yapsam unutuyordum. Psikologa gittim o da psikolojik olabilir dedi, kan degerlerin normal ise dedi. Hiçbir şey anlamadim, ben ne yapmam lazim stresten mi bu sorun yoksa sagligim mi bozuldu?

Stresten olabilir kafanı dağıtmaya çalış inan sana bu tavsiye çok klişe geliyor ama doğru. Zaman zaman canımızı sıkan bir sürü şeyler oluyor insanız sonuçta tavsiyem bu olacaktır. Bir de okurken merak ettim boy uzamam devam ediyor demişsiniz bu kanıya nereden vardınız doktor mu test yaptı?

Saçlarınızın dökülmesinde B12 ve D Vitaminlerinin etkisi büyük. Doymamamanın nedenleri kortizonlu ilaç kullanmıyorsanız yada kan şekerinin ani yükseltip düşürebilen daha doğrusu insülün direnci geliştirebilecek besinler tüketmiyorsanız ekmek çikolata makarna unlu mamüller gibi psikolojik olduğunu düşünüyorum. Saçlarınızın ciddi şekilde döküldüğünü düşünüyorsanız veya tekrar dökülmeye başlarsa tabi eğer erkek tipi saç dökülmesi değilse çünkü buna yapacak bir şey yok. Güneşe çıkıp biraz yürüyüş yapmanızı tavsiye ederim. Farkı göreceksiniz. Yaptırmış olduğunuz kan testi nedir. Hemogram biyokimya TSH testi isteyen doktor kim dermatoliji mi?
Merhaba, yas 18, boy 181, kilom 75, her şey bundan 1 yil once yazin basima geldi, yazin spora baslamistim iyi gidiyordum tam ama sonra maalesef diyeti abarttim. Sporu da cok yaptim sac dokulmesi kas kaybi vs yasadim ve doyma hissim gitti sonra deprasyon anksiyete bozuklugu basladi. Bundan 7 ay once kan testi yaptirdim. D vitamini ve demirim disinda kan degerlerim normal gibiydi, b vitamini eksikligi de biraz vardi doktor bir şeyin yok demisti 2 tane vitamin ilaci verdi.

Bu yeter dedi ustune bitirince bir daha aldim bitirdim, ayni ilactan saglikli da besleniyorum. Bayadir saclarimin dokulen kisminin %80'i cikti ve gurlesti boy uzamasi devam ediyor ama hala doymuyorum. Son zamanlarda stresliyken sivilcem de bayağı artti unutkanlik bile oldu bir ara artik ne yapsam unutuyordum. Psikologa gittim o da psikolojik olabilir dedi, kan degerlerin normal ise dedi. Hiçbir şey anlamadim, ben ne yapmam lazim stresten mi bu sorun yoksa sagligim mi bozuldu?
Ek olarak unutkanlık halsizlik de yapar B vitamini eksikliği. Ortalık durulunca şikayetleriniz devam ederse. Hematoloji bölümünde kan testinizi yaptırmanızı tavsiye ederim. D vitamini eksikliği ihmale gelmez. Seni korkutmak gibi olmasın covid19 dahil tüm virüs türlerinin bulaşma riskleri normal insanlara göre D vitamini eksiği olan hastalarda daha fazladır.

Stresten olabilir kafanı dağıtmaya çalış inan sana bu tavsiye çok klişe geliyor ama doğru. Zaman zaman canımızı sıkan bir sürü şeyler oluyor insanız sonuçta tavsiyem bu olacaktır. Bir de okurken merak ettim boy uzamam devam ediyor demişsiniz bu kanıya nereden vardınız doktor mu test yaptı?
Olcuyorum kendim boyumun uzadigini gorebiliyorum herkez uzamissin diyor hem
Saçlarınızın dökülmesinde B12 ve D vitaminlerinin etkisi büyük. Doymamamanın nedenleri kortizonlu ilaç kullanmıyorsanız ya da kan şekerinin ani yükseltip düşürebilen daha doğrusu insülün direnci geliştirebilecek besinler tüketmiyorsanız ekmek çikolata makarna unlu mamüller gibi psikolojik olduğunu düşünüyorum. Saçlarınızın ciddi şekilde döküldüğünü düşünüyorsanız veya tekrar dökülmeye başlarsa tabii eğer erkek tipi saç dökülmesi değilse çünkü buna yapacak bir şey yok. Güneşe çıkıp biraz yürüyüş yapmanızı tavsiye ederim. Farkı göreceksiniz. Yaptırmış olduğunuz kan testi nedir? Hemogram biyokimya TSH testi isteyen doktor kim dermatoliji mi?

Ek olarak unutkanlık halsizlik de yapar b vitamini eksikliği. Ortalık durulunca şikayetleriniz devam ederse. Hematoloji bölümünde kan testinizi yaptırmanızı tavsiye ederim. D vitamini eksikliği ihmale gelmez. Seni korkutmak gibi olmasın covid19 dahil tüm virüs türlerinin bulaşma riskleri normal insanlara göre D vitamini eksiği olan hastalarda daha fazladır.

Sahsen b vitaminim o kadar siddetli sekilde azalmadi cunku azalsaydi o kadar tam bu olaylarin oldugu zaman unutkanlik baslardi ama olayin olus tarihinden 8 ay sonra unutkanligin baslamasini biraz psikolojiye bagliyorum ilk zamanlarda unutkanlik degil de dikkat daginikligim vardi ve sinirlilik hali vardi. Bir ara sacimla oynarken dokuluyordu şu an hiç dokulmuyor ceksem bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı