Yemeksepeti sızıntılarından 20 bin tanesi yayınlandı

Geçtiğimiz haftalarda ismi gizli bir kişi tarafından Yemeksepeti verilerinin çalındığı duyurulmuştu. Bir süredir firma tarafından ücret talep eden hacker tarafından herhangi bir paylaşım yapılmamıştı. Ancak Yemeksepeti söz konusu verilerine ulaşan kişilerin bunu kamuoyuna duyurması sebebiyle davacı oldu.


Bunun üzerine 20 bin kişinin verileri sızdırıldı ve eğer davalara devam edilirse içinde ünlü isimlerinde bulunduğu başka verilerin sızdırılacağı duyuruldu.

1638024207496.png
 
Son düzenleyen: Moderatör:

reddline

Hectopat
Katılım
7 Temmuz 2020
Mesajlar
5.494
Makaleler
17
Çözümler
6
Allah'tan beceriksizler kart bilgilerini yabancı bir tabanda saklıyorlar yoksa onu da çaldırırlardı. beceriksiz yazilimcıyı ucuza tutup milyonların bilgilerini buna verirsen böyle olur işte. İ[email protected] mail adresine mesaj atıp üyeliğinizi sildirin. Binlerce kızın telefon numaraları ve adresleri tarifine kadar var. Sapıklara gün doğdu. İki üç tane WhatsApp'a ekledim, gerçek mi değil mi diye, evet her şey gerçek. Buradan link vermeyin çünkü başınız ağrır. Mavi kuş sitesinde gizli hesaptan bolca paylaşılıyor
Türkiye'de olduğumuz için erkek numaralarına pek sıkıntı olmaz ama kadınlar için büyük sıkıntı. Sapıklar evlerine kadar gidebilir takip edebilir. Telefonunu paylaşabilir her şeyi yapabilir. Yemeksepeti'nin çok ağır bir ceza alması lazım çok.
 

Jiw

Decapat
Katılım
4 Kasım 2019
Mesajlar
680
Makaleler
1
Çözümler
3
Bu verilerin herkes tarafından erişilebilir halde olması can güvenliği açısından da büyük bir risk. Artan şiddet vakaları üzerine bunu söylüyorum.
 

f0ze

Hectopat
Katılım
27 Ağustos 2017
Mesajlar
1.412
Çözümler
4
İnsanların özel bilgilerini detayına kadar yayınlamışlar. Eğer benim ve ailemin bilgileri de yayınlanırsa o zaman dava üstüne dava açarım. Böyle rezalet olamaz. Böyle büyük bir şirketin bu kadar vurdum duymaz olması cidden beni sinirlendiriyor. Yaptığım her alışveriş için pişman oldum. Neyse artık eğer bilgilerimiz yayınlanırsa, yemeksepetine maddi manevi dava açıp, adres, telefon vs bilgilerimi değiştirmem gerekecek. Hakkımı helal etmiyorum.
 

Yeni konular

Yukarı