Yemeksepeti verilerinin sızdırılıp sızdırılmadığını öğrenme

dijitalbaron

Decapat
Malumunuz, Yemeksepeti hacklendi ve milyonlarca kullanıcının verisi sızdırıldı.
2 sorum var. Sızdırılan veriler arasında olup olmadığımı nasıl öğrenebilirim? Ve eğer bu sızmadan etkilendiysem yasal olarak ne gibi haklarım var?

Aramızda dava açanlar veya bilgisi olanlar deneyimlerinin ve bilgilerini aktarırsa çok sevinirim.

İyi forumlar herkese.

Benim bildiğim üye olurken sözleşmede yapılan veri sızma durumlarında firma ben sorumluluk kabul etmem diyor. 2M ceza mı ne yedi zaten fazla bir şey beklemeyin. 2 kere hacklenmeye 2M hacksepeti için çerez parası.

Etkilenip etkilenmediğini bilemezsin. Yasal olarak dava açabilirsin ama Yemeksepeti büyük ihtimalle kazanır.
Kendilerinden verilerimin durumu hakkında bilgi talep ettim. Bakalım dönüşleri ne olacak. Ayrıca hem sızdır hem üste çık, ne ala memleket :)
Benim bildiğim üye olurken sözleşmede yapılan veri sızma durumlarında firma ben sorumluluk kabul etmem diyor. 2M ceza mı ne yedi zaten fazla bir şey beklemeyin. 2 kere hacklenmeye 2M hacksepeti için çerez parası.
Veri saklıyorsan güvenliğinden sorumlu olmak zorundasın. Suçlular ki -çerez parası dahi olsa- bir ceza almışlar.
Bir sonuç çıkmadı mailime. Ne oluyor bu site tam olarak?

Kendilerinden verilerimin durumu hakkında bilgi talep ettim. Bakalım dönüşleri ne olacak. Ayrıca hem sızdır hem üste çık, ne ala memleket :)

Veri saklıyorsan güvenliğinden sorumlu olmak zorundasın. Suçlular ki -çerez parası dahi olsa- bir ceza almışlar.

Kullandığın mail daha önce bir sitede patladı mı ona bakıyor. Mesela benimki Facebook sızdırmasında gitmiş.

Sonuç çıkmadıysa listede yoksunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı