Yeni 320i vs 420i vs Audi A5 Sportback

Zowie1

Kilopat
Daha fazla  
Selam!
Yeni 320i M Sport ve 420i m Sport ve Audi A5 arasında kararsızım.
Önceliğim 4 kapı olması.
İki BMW aracında aynı motor hacmine sahip ama sportiflik açısından 420i daha gözüme güzel geliyor.
A5 hem Quattro Sline olması, 5 kapı 265 HP olması, daha bir yakın hissettiriyor fakat kafa kısmı yeni kasalarda biraz değişik gözüküyor, alışamadım.
Aslında bir yandan da 2000 kasa M5 düşüncem var fakat bayağı kararsızım.
Manuel otomatik hiç fark etmez.
Sizlerin bu skala arasında tercihleri ne olur?

2000 kasa M5 bence mantıklı bir seçim olmayabilir. Aracın bakım masrafları, çalışma masrafları çok ağır gelebilir belki. 200beygirlik 3 serisi ya da 4 serisi arka itiş araca binmek yerine bu 3 araç arasından Audi A5 Quattro 265hp seçerdim.

Hocam sizin bütçenize kalmış bir olay ama Audi olacaksa S line olsun o da 950bin TL bandında ve 420i ile arasında 120bin TL var. Bu paralara 2000 M5 değil de E60 kasa temiz M5 alabilirsiniz, onun verdiği zevki hiçbiri vermez aralarında ama eski araba sonuçta bakımı vesaire hep uğraştıracak. Bütçe sorun değil derseniz S line A5 alın yoksa tercihim 420i'den yana olurdu.

Bence o düşünceyi aklından çıkar, masraflarını gördüğün zaman kalp krizi geçirme sonra. :D

Benim tercihim normal şartlarda yeni kasa 320 olurdu ama quattro A5 aklımı çeldi biraz.

A5 sline olarak quattro olması hacim olarak yüksek yani biraz benim de aklımı çeliyor diyebilirim..
2000 kasa M5 bence mantıklı bir seçim olmayabilir. Aracın bakım masrafları, çalışma masrafları çok ağır gelebilir belki. 200beygirlik 3 serisi ya da 4 serisi arka itiş araca binmek yerine bu 3 araç arasından Audi A5 quattro 265HP seçerdim.

Quattro olması çok işlevli kılıyor hacim olarak da diğer 2 araçtan iyi konumda. Fakat M5 her erkeğin hayalidir garajında 1 adet bulunması izlemesi bile gayet keyif verir şahsen helede düzgün konumdaysa. Ama seçimim galiba quattro s line olma yönünde. Ama ne yalan söyleyeyim hala M5 kafamı kurcalamıyor değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı