Çözüldü Yeni 5600G sisteme ekran gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Serhat_0612

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Yeni sistem topladım anakart: MSI B450M-A Pro max-- işlemci AMD Ryzen 5 5600G-- RAM Corsair 1x16 3000 MHz her şeyi taktım işlemci taktım HDD'leri taktım, RAM taktım bütün kabloları taktım. Fakat PC'yi çalıştırdığı da ekran vermiyor görüntü alamıyorum. Ne yapmam lazım şunu ya da bunu yanlış takmış olabileceğim bir şey var mıdır? Bir de monitörden gelen ekran kablosu anakart ile uyuşmuyordu ben de dönüştürücü aldım(HDMI) bundan dolayı olabilir mi? Şimdiden yardımınız için teşekkür ederim 😊

Çözüm
Büyük ihtimalle güncel değil. Parçaları takmadan önce anakartın sitesine girip güncelemeyi flasa atmıştım, güncel değil ise güncellim diye ama hiç görüntü alamadım fanlar çalışıyor ama.
O zaman boşuna uğraşmayın ve eski nesil bir işlemci ile güncelleyip deneyin.
Anakartın BIOS'u güncel mi, ilk şart budur.

450M chipsetli anakartlar hazır kurulum olarak gelmiyor hocam. BIOS güncellemek zorundasınız 5600G için. Zamanında benim de yaptığım bir hataydı, B450M-A Pro Max için 4650G almayı planlamıştım ancak güncelleme gerektiği için sonradan işlemciden vazgeçmiştim. Satın aldıysanız artık ya iade edip 550M anakart alın, ya da güvenilir bir bilgisayarcıya götürüp BIOS güncellemesi isteyin.

B450 anakarta BIOS güncellemesi yapılmadan 5000 serisi bir işlemci takamazsınız hocam. Eski nesil bir işlemci takıp, BIOS güncellemesi yapılıp öyle takmalısınız.
Hocam EZ Flash alternatifi yok mu Pro Max modellerinde? Varsa eğer işlemciyi takmadan güncelleme yapmak mümkün. Yanlışım varsa düzeltin.

Büyük ihtimalle güncel değil. Parçaları takmadan önce anakartın sitesine girip güncelemeyi flasa atmıştım, güncel değil ise güncellim diye ama hiç görüntü alamadım fanlar çalışıyor ama.
O zaman boşuna uğraşmayın ve eski nesil bir işlemci ile güncelleyip deneyin.

Çözüm
450M chipsetli anakartlar hazır kurulum olarak gelmiyor hocam. BIOS güncellemek zorundasınız 5600G için. Zamanında benim de yaptığım bir hataydı, B450M-A Pro Max için 4650G almayı planlamıştım ancak güncelleme gerektiği için sonradan işlemciden vazgeçmiştim. Satın aldıysanız artık ya iade edip 550M anakart alın, ya da güvenilir bir bilgisayarcıya götürüp BIOS güncellemesi isteyin.

Tanıdığım ve güvendiğim bir yer var. O da bana demişti eski bir işlemci takıp güncelledikten sonra 5600G'yi takabilirsin demişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı