Yeni aldığım gözlük farklı geliyor

EREN SATAR

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Manisa
İyi akşamlar. Daha önceden dümdüz plastik SSK gözlüğü gibi kalın çerçeveli bir model kullanıyordum açıkçası bayağı rahattı ama çok çirkindi.
Bugün göze az bir şet astigmat da eklenmiş ve fılanın ince çerçeveli bir modelini aldım. İlk olarak şu fotoğrafta eklediğim ucundaki şeyler biraz da olsa rahatsız ediyor. Ayrıca gözümü sağa sola doğru odaklayınca sanki çift gözlük varmış gibi görüyorum umarım demek istediklerimi anlatabilmişimdir. İyi para verdim normalde gözlüğe bu kadar para bağlamazdım ondan dolayı içim rahat değil. Zamanla alışır mıyım? Şu an baktım gözlük pedi denen kısım rahatsız ediyor kısaca.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    22,4 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleyen: Moderatör:
Zamanla alışıyorsunuz sorun yok. Yaklaşık 3-4 tane degistirdim çünkü çerçeve cam dahil. Resimdeki ortada duran 2 tane şey çok sinir bozucu onlardan olmayanlar bana göre çok rahat geliyor.

Her gözlük değiştirdiğiniz zaman, nesneler bazen büyük-küçük veya zoomlanmış gibi görünebilir. Gözlerinizin alışması için biraz süre tanımalısınız.

Benim yeni gözlüğüme alışmam 2-2.5 haftamı buldu, bir zamandan sonra düzelir.

Zamanla alışıyorsunuz sorun yok. Yaklaşık 3-4 tane degistirdim çünkü çerçeve cam dahil. Resimdeki ortada duran 2 tane şey çok sinir bozucu onlardan olmayanlar bana göre çok rahat geliyor.
Bende o 2 şeyden gıcık oldum zaten yoksa gözlük çok hoşuma gitti onların olmayan modellerine baktım hoşuma gitmedi ama rahatlardı şimdi bu pek rahat gelmedi uzun zamandır düz kullanıyordum bunlar yoktu çünkü.

Bende o 2 şeyden gıcık oldum zaten yoksa gözlük çok hoşuma gitti onların olmayan modellerine baktım hoşuma gitmedi ama rahatlardı şimdi bu pek rahat gelmedi uzun zamandır düz kullanıyordum bunlar yoktu çünkü.

Zamanda alışırsınız hocam. İlk gözlüğüm öylesi sonrası hiç olmadı olmasın zaten.

Her gözlük değiştirdiğiniz zaman, nesneler bazen büyük-küçük veya zoomlanmış gibi görünebilir. Gözlerinizin alışması için biraz süre tanımalısınız.

Benim yeni gözlüğüme alışmam 2-2.5 haftamı buldu, bir zamandan sonra düzelir.

Teşekkürler hocam sizin gözlüğünüz de de böyle bahsettiğim fotoğraftaki 2 küçük parçadan var mı? Yoksa normal mi?

Geri
Yukarı