Yeni aldığım laptop stres altında 99 dereceye ulaşıyor

kolonyaci

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
NVİDİA GE FORCE RTX 3060
Anakart
hp victus by HP laptop 16
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600H
Öncelikle herkese merhaba. Yaklaşık 2 hafta önce HP Victus 16 laptopumu aldım. Fakat sıcaklık değerleri normal gelmedi sizlere de bir danışayım dedim. AIDA 64 programı ile stres testi yaptırdığımda 1 dakikadan daha kısa sürede 99 dereceye ulaştı. Keza bazı ağır oyunlarda da bu dereceleri gördüğüm oluyor. Macunu düşündüm fakat laptop daha yeni olduğu için ondan oluğunu sanmıyorum. Sizin önerileriniz neler, ne yapmalıyım?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
yapamadım hocam . Resmini attığım seçeneklerden başka birşey bulamadım . İşin garip tarafı internette de bunun alakalı herhangi bir bilgi yok . Sanırım üretici şirket tarafından kısıtlandı.

Artık soğutucu falan bir şekilde idare edicez . Zaten oyunlarda 80 civarı geziyor . İdare eder sanırım

Garantiye de göndermek istemiyorum şimdi allah bilir ne zaman gelir.

Hiç olmadı macunu değiştirmeyi düşünüyorum.

Son düzenleme:
yapamadım hocam . Resmini attığım seçeneklerden başka birşey bulamadım . İşin garip tarafı internette de bunun alakalı herhangi bir bilgi yok . Sanırım üretici şirket tarafından kısıtlandı.

Artık soğutucu falan bir şekilde idare edicez . Zaten oyunlarda 80 civarı geziyor . İdare eder sanırım

Garantiye de göndermek istemiyorum şimdi allah bilir ne zaman gelir.

Hiç olmadı macunu değiştirmeyi düşünüyorum.
BIOS'da advanced diye bir yer varsa oraya girip, CPB mode diye bir seçenek var mı diye kontrol eder misiniz?

1680395189507.png

tamamdır hocam hallettim.bu model leptoplarda biosta bulunmuyormuş

şu arkadaş sağolsun anlatmış bios olmadan.
Şuan full stres altında 72-73 lerde takılıyor.

Nasıl bir belaymış bu ya vallahi nefes aldı leptop. 20-30 fps düştü ama feda olsun o kadarı da ya.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı