Yeni aldığım muhabbet kuşum yem yemiyor

Darsiere

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam.

Bugün yeni almış olduğum muhabbet kuşu, hiç yem yemiyor su içmiyor.

Bana söylenene göre, daha yavru 1 aylık.

Sizce ne yapmam gerek, alışmadığı için mi yem veya su içmiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam.

Diğer arkadaşların dediğine ek olarak yem kırmayı bilmiyor olabilir. Alışma sürecinden sonra takip etmeye devam edin.

Arkadaşlar selam.

Normal yeni ortam, yeni insanlar zamanla alışır yemeye başlar bu arada yem yiyor ve su içiyor ama hayatta kalacağı kadar zaten yem yemese falan ölür size tavsiyem ilk 1-2 gün dışarı salmayın odanızı tanısın.

Zaten yemez çok normal 1 aylık ise daha yeme yeni düşmüştür. Sorunuz varsa sorabilirsiniz üreticilik yapıyorum. Kuşun fotoğrafını atabilir misiniz? Merak ettim gerçekten yavru mu diye.
Atacağım, bekleyin.
Zaten yemez çok normal 1 aylık ise daha yeme yeni düşmüştür. Sorunuz varsa sorabilirsiniz üreticilik yapıyorum. Kuşun fotoğrafını atabilir misiniz? Merak ettim gerçekten yavru mu diye.
1638473489461.jpeg

Adam yem yediğini görünce direkt sattı galiba.
Birkaç gün bekle alışsın yemez ise sen doyur.
Sen doyur derken? Yanlışlıkla zarar falan vermeyeyim? Nasıl beslerim kendim, şırınga ile biliyorum ama içine ne konulduğunu bilmiyorum

Atacağım, bekleyin.

Eki Görüntüle 1231466

Sen doyur derken? Yanlışlıkla zarar falan vermeyeyim? Nasıl beslerim kendim, şırınga ile biliyorum ama içine ne konulduğunu bilmiyorum.

Şırınga ile ağzına bekleyebilirsiniz ama alıştırmayın öyle yem koyun kafesin altına takip edin yiyor mu diye.

Muhabbet kuşları ilk eve geldiğinde birkaç gün yemiyor normaldir. Ben şimdiye kadar 3 farklı kuşa baktım 1-2 gün yemiyorlar sonra hafiften başlıyorlar.
Merhaba, bugün kuş yemliğe biraz geldi, üstüne çıktı sadece 1 tane yem yedi. Dikkatlice izledim, yarın vs yemeye başlarmı?

Geri
Yukarı