Donanım Arşivi RX 6700 XT sistem oyunlarda kasıyor

Chavos

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Donanım Arşivi'nin kanalındaki şu kasayı aldım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar yanında da şu monitörü aldım:

ASUS 24.5" IPS TUF Gaming VG259QM

Arkadaşlar Valorant, CS:GO gibi oyunlar da kasma yaşanıyor. FPS gayet iyi fakat drop giriyor.

Şimdi yedek bir oyuncu kasam daha var. Bu kasadaki sorunun hangi parça da olduğunu anlamak istiyorum ve parçasını değiştirip deneyeceğim bakalım drop sorunları gidiyor mu?

Nasıl anlayabiliriz bunu?

Son düzenleyen: Moderatör:

Drop derken oyun direkt donuyor mu yoksa kasıyor gibi mi hissediyorsun? Teker teker parçaları denemen bence bir şey değiştirmez çünkü her oyunda olan bir şey değil. Kullandığın driver sürümü nedir acaba? Bios sürümün güncel mi ona da bir bakar mısın?

Arkadaş masaüstü bilgisiyar almış

Sistem bileşenlerini test et, işlemci. Ekran kartı, SSD, RAM bunları test et oyunlar sıcaklık değerlerin ne? Bunları yazarsan yardım alman daha kolay olur, bir de sadece bu iki oyundamı kasma oluyor, veya bu kasmalar bir şey yükledikten sonramı ortaya çıktı?

Drop derken oyun direkt donuyor mu yoksa kasıyor gibi mi hissediyorsun? Teker teker parçaları denemen bence bir şey değiştirmez çünkü her oyunda olan bir şey değil. Kullandığın driver sürümü nedir acaba? Bios sürümün güncel mi ona da bir bakar mısın?
Yok neredeyse her oyun da aynı sorunu hissettiyor.Fivem PVP sunucularında bile acayip kasma donma yaşıyorum.Ama FPS sıkıntısız.Donmalar maksimum 1 saniye oluyor.

Sistem bileşenlerini test et, işlemci. Ekran kartı, SSD, RAM bunları test et oyunlar sıcaklık değerlerin ne? Bunları yazarsan yardım alman daha kolay olur, bir de sadece bu iki oyundamı kasma oluyor, veya bu kasmalar bir şey yükledikten sonramı ortaya çıktı?

AMD ekran kartının yazılımından kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Yok neredeyse her oyun da aynı sorunu hissettiyor. FiveM PvP sunucularında bile acayip kasma donma yaşıyorum. Ama FPS sıkıntısız. Donmalar maksimum 1 saniye oluyor.

WHQL imzalı ekran kartı sürücüsünü kurun, DDU ile önce var olan sürücü kaldırım üstüne bunu kurun bir de öyle deneyin.​

Yok neredeyse her oyun da aynı sorunu hissettiyor.Fivem PVP sunucularında bile acayip kasma donma yaşıyorum.Ama FPS sıkıntısız.Donmalar maksimum 1 saniye oluyor.

AMD Ekran kartı sürücünüzünün sürümünü ve anakart bios sürümünüzü + anakartınızın modelini söyler misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı