Yeni aldığım sistemde ekrana görüntü gelmiyor

Herşeyden önce detay vermediğiniz için kasanın toplu halde 2. elden size gönderildiğini varsayıyorum. Bu sebeple donanımların yerlerinden oynama ihtimaline karşı sistemi kapatın. Kasaya gelen gücü kesin ve power tuşuna arka arkaya basarak statik elektrik boşaltın. Bu işlemden sonra bellekleri ve ekran kartını yerlerinden çıkartıp doğru yerlere ve sağlam şekilde oturduklarından emin olarak tekrar takın.
Eğer yine görüntü gelmezse her defasında statik elektrik boşaltma işlemi yapmak şartıyla bellekleri tek tek ve gerekirse farklı slotlar da deneyerek test edin.

RX 470 sence sıfır alınma ihtimali var mı? 2.el toplanmıştır herhalde.
2.el aldım düğmesine basıyorum açılıyor ama ekranda görüntü yok parçalar filan çalışıyor

Herşeyden önce detay vermediğiniz için kasanın toplu halde 2. elden size gönderildiğini varsayıyorum. Bu sebeple donanımların yerlerinden oynama ihtimaline karşı sistemi kapatın. Kasaya gelen gücü kesin ve power tuşuna arka arkaya basarak statik elektrik boşaltın. Bu işlemden sonra bellekleri ve ekran kartını yerlerinden çıkartıp doğru yerlere ve sağlam şekilde oturduklarından emin olarak tekrar takın.
Eğer yine görüntü gelmezse her defasında statik elektrik boşaltma işlemi yapmak şartıyla bellekleri tek tek ve gerekirse farklı slotlar da deneyerek test edin.
Gidip orada test edip aldım çalışıyordu eve geldim rx 470 display port girişi olmadığı için hdmı ile bağlıyorum bana bir dönüştürücü verdi ekran kartına takıyorum ondan sonra monitörün filan hdmı dönüştürücü ile monitöre bağlıyorum ama görüntü gelmiyor

2.el aldım düğmesine basıyorum açılıyor ama ekranda görüntü yok parçalar filan çalışıyor.

Gidip orada test edip aldım çalışıyordu eve geldim RX 470 DisplayPort girişi olmadığı için HDMI ile bağlıyorum bana bir dönüştürücü verdi ekran kartına takıyorum ondan sonra monitörün filan HDMI dönüştürücü ile monitöre bağlıyorum ama görüntü gelmiyor.

Dönüştürücü bozuk olabilir evinizde televizyon varsa display ile bağlayın.

Geri
Yukarı