Çözüldü Yeni alınan HDD çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Yeni disk çalışmıyor. Disk yönetiminde görünüyor ancak bütün seçenekler pasif. Resimdeki gibi HDD. Nasıl düzeltebilirim?

Dosya Ekleri

• 84ae0da8-8eb6-4505-8468-7954929a1e73.jpg
    84ae0da8-8eb6-4505-8468-7954929a1e73.jpg
    251,1 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şu kısıma sağ tık yapıp dener misin?

Eki Görüntüle 1030032
Hocam fotoğrafta birincil bölüme sağ tıklamışsınız. Ayrılmamış olan kısma sağ tıklayıp yeni basit birim demeniz gerekiyor. Aynı sorun benim de başıma geldi ben böyle çözdüm.

Siyah kısma sağ tıklayıp fotoğrafını atar mısınız?
Şu kısma sağ tık yapıp dener misin?

Eki Görüntüle 1030032

Disk 1 zaten çalışıyor disk 0 da, yani yeni aldığım HDD'de var problem.
@Bilgehan Melik Ünal hocam ben de aynı sorun için konu açmıştım konuya bakabilir misiniz?

Düzeltmedi bu sorunu. Teşekkürler.
Şu kısma sağ tık yapıp dener misin?

Eki Görüntüle 1030032

Hocam fotoğrafta birincil bölüme sağ tıklamışsınız. Ayrılmamış olan kısma sağ tıklayıp yeni basit birim demeniz gerekiyor. Aynı sorun benim de başıma geldi ben böyle çözdüm.

Siyah olan kısma yapıyorsunuz değil mi?

Oradan yeni basit birim diyeceksiniz.

Arkadaşlar sorunumu sonunda çözdüm. Bu sorun komut sisteminden HDD sıfırlayarak düzelttim. Bayağı kabaca anlattım ama bu sorunu yaşayan birçok insan var, isteyene nasıl yapıldığını detaylıca anlatabilirim.

Çözümü şu şekilde yaptım:
Öncelikle arama çubuğuna çalıştır yazdım ve çalıştır sekmesine "diskpart" yazdım.
Daha sonra "list disk" yazıp bilgisayarımdaki bütün diskleri görüntüledim. Oradan seçmek istediğim diski (orada yazıyor disk 1 disk 2 vs.) örnek "select disk 1" şeklinde yazdım. Daha sonra "clear" yazıp "enter" tuşuna bastığımda seçtiğim disk temizlendi. Geriye komut sistemi ile bölüm oluşturmak kaldı. Bunu da "create part primary size =70000" yazarak yaptım. Burada yaptığım gibi 70000 yazarsanız 70GB disk bölümü oluşturursunuz ben HDD'min 3.5TB'ını kullanmak istediğimden 3,500000 yazdım. Kontrol için "disk vol" yazın. Diski biçimlendirmek için de "NTFS qucik" yazın ve NTFS sistemiyle görmek için "list vol" yazın. Sadece "assign letter= e" yazın ve artık E sürücüsü olarak görünüyor.
Birine yardımcı olabildiysem bu mesaja cevap verirse sevinirim.
Oradan yeni basit birim diyeceksiniz.

Siyah olan yere sağ tıklayıp yeni basit birim diyeceksiniz. HDD bozuk değil.

O seçeneklere tıklanmıyor hepsi kapalı sadece yardım al ve özellikler seçeneği açık. Özelliklerden sorguladığımda bu birim Seagate HDD olması gerekirken bilgisayarda Windows yüklü olan Kingston SSD'nin adı görünüyor.

O seçeneklere tıklanmıyor hepsi kapalı sadece yardım al ve özellikler seçeneği açık. Özelliklerden sorguladığımda bu birim Seagate HDD olması gerekirken bilgisayarda Windows yüklü olan Kingston SSD'nin adı görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı