Yeni alınan laptopta nelere dikkat edilmelidir?

Driftçi sultan

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Sonunda istedigim bilgisayarımı Black Friday'den 1 gün önce sipariş verdim :)
Yeni bir bilgisayar alınca düzgün çalışıp çalışmadığını yada bir sorunu oldugunu öğrenmek için neler yapmalıyım?
Sadece AIDA64 ile stres testi yapsam ve CS:GO FPS'lerine baksam yeterli olur mu?
Hepsiburada'dan aldım, satıcıda MSI yazıyor güvenlidir degil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bir bilgisayar alınca düzgün çalışıp çalışmadığını yada bir sorunu oldugunu öğrenmek için neler yapmalıyım?
Sadece AIDA64 ile stres testi yapsam ve CS:GO FPS'lerine baksam yeterli olur mu?
Oyun yükleyin üst seviye olan gta 5 gibi ekran kartını yoran MSİ afterburnerı acın ve sıcaklıkları gözlemleyin ultra ayarlarda Benckmark testlerı yapın sıcaklık testi vb.
Satıcı MSİ yani kendi satıyor. sorun yok korkmanızı gerektirecek bişey yok.

Oyun yükleyin üst seviye olan gta 5 gibi ekran kartını yoran MSİ afterburnerı acın ve sıcaklıkları gözlemleyin ultra ayarlarda Benckmark testlerı yapın sıcaklık testi vb.

Satıcı MSİ yani kendi satıyor. sorun yok korkmanızı gerektirecek bişey yok.
Üst seviye oyunlara sahip degilim,stres test yeterli olmaz mı ?
Sıcaklıklar kaç derecede normal ?

Üst seviye oyunlara sahip degilim,stres test yeterli olmaz mı ?
Sıcaklıklar kaç derecede normal ?
Genellikle 85'i geçmemeli MSİ bu konuda iyidir zaten soğutması vb. kalitelidir. sorun yaşamazsınız. oyun satıclarından denemelik olsun diye, oyunc cdsi alabilirsiniz oradan deneyebilirsiniz. isterseniz stres testi yapabilirsiniz sıcaklığı önemli olan zaten. gelcek olan kutunun üzerinde yazabilir bilişenler vb.

Genellikle 85'i geçmemeli MSİ bu konuda iyidir zaten soğutması vb. kalitelidir. sorun yaşamazsınız. oyun satıclarından denemelik olsun diye, oyunc cdsi alabilirsiniz oradan deneyebilirsiniz. isterseniz stres testi yapabilirsiniz sıcaklığı önemli olan zaten. gelcek olan kutunun üzerinde yazabilir bilişenler vb.
Bende PUBG var ama kısıtlı internete sahibim.(mobil)
Internet Cafe'de steam'den PUBG yedekleyip kursam sorun olmaz heralde...

Bende PUBG var ama kısıtlı internete sahibim.(mobil)
Internet Cafe'de steam'den PUBG yedekleyip kursam sorun olmaz heralde...
Deneyin bi PUBG mobile bile ekran kartını ısıtır merak etmeyin :D ben oynuyorum masaüstümden normal pubg vb. sistemin 55 dereceyi geçmiyor (not_Sistemim serin bu yüzden) ama o aldığınız bilgisayar sizi üzmez pubgde sanırsam 100 fps alırsınız orta yüksekte belki daha fazla.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı