Yeni alınan laptopta sorun çıkması kronik sorunlu olduğu anlamına gelir mi?

beniyibiri

Hectopat
Merhaba,

Sizce yeni alınan laptoplarda, alındıktan 1 hafta veya kısa süre sonra sorun çıkması onun kronik sorunlu olduğu anlamına gelir mi?
Örneğin; ben 1 hafta önce ASUS TUF FX505GT-BQ018 model laptop aldım ve şu an hem fanında hem de klavyesinin ışıklarında sorun var.
Sorunlar ise; fan, çalışırken bir anda anormal bir şekilde duruyor. Klavyede ise RGB ışıkları artık çalışmıyor.
Bence bunu en iyi birden fazla laptop almış ve tecrübesi olanlar bilebilir. Bu kişiler cevaplarsa sevinirim. :)

Laptopunuz için TUF Aura Core uygulamasını mevcut mu? Klavye parlaklığını veya özelleştirmesini buradan yapabiliyorsunuz. Fanın durduğunu nasıl anlıyorsunuz? Fanın sessiz çalışmadığından emin misiniz?

Merhaba,

Sizce yeni alınan laptoplarda, alındıktan 1 hafta veya kısa süre sonra sorun çıkması onun kronik sorunlu olduğu anlamına gelir mi?
Örneğin; ben 1 hafta önce ASUS TUF FX505GT-BQ018 model laptop aldım ve şu an hem fanında hem de klavyesinin ışıklarında sorun var.
Sorunlar ise; fan, çalışırken bir anda anormal bir şekilde duruyor. Klavyede ise RGB ışıkları artık çalışmıyor.
Bence bunu en iyi birden fazla laptop almış ve tecrübesi olanlar bilebilir. Bu kişiler cevaplarsa sevinirim. :)
Fan sorunu bios güncellemesinden sonra geldi. Sanırım şu an hatalı bios sürümünü kullanıyorsunuz. Asus sürücü indirme kısmından modelinize uygun en son çıkan biosa güncellemeyi deneyin. Klavye ışıkları konusunda da aynı şekilde sürücü hatası olabilir.

Fan sorunu BIOS güncellemesinden sonra geldi. Sanırım şu an hatalı BIOS sürümünü kullanıyorsunuz. ASUS sürücü indirme kısmından modelinize uygun en son çıkan BIOS'a güncellemeyi deneyin. Klavye ışıkları konusunda da aynı şekilde sürücü hatası olabilir.

laptopta bu fan sorunu olduğunda BIOS güncellemesi yapmıştım. Bu sorun çıkana kadar BIOS güncellemesi yapmadım. Şu an BIOS güncel ve hala aynı sorun var. Yani en güncel BIOS sürümü yokken de bu sorun vardı.

laptopta bu fan sorunu olduğunda BIOS güncellemesi yapmıştım. Bu sorun çıkana kadar BIOS güncellemesi yapmadım. Şu an BIOS güncel ve hala aynı sorun var. Yani en güncel BIOS sürümü yokken de bu sorun vardı.
FX505DU modelini kullanıyorum ben de. Geçtiğimiz günlerde bios 314 sürümü yayınlanmıştı kurduktan sonra herkeste fan problemi başlamıştı. Sonra Asus bu sürümü geri çekip birkaç gün sonra bios 315 sürümünü yayınlamıştı. Her şey düzgün çalışıyor şu an.

Laptopunuz için TUF Aura Core uygulamasını mevcut mu? Klavye parlaklığını veya özelleştirmesini buradan yapabiliyorsunuz. Fanın durduğunu nasıl anlıyorsunuz? Fanın sessiz çalışmadığından emin misiniz?

Bahsettiğiniz programdan haberim yoktu. Bu programı kurduktan sonra RGB aydınlatmalar düzgün çalışmaya başladı. Bunun için teşekkür ederim.
Fanın durduğunu anlamam kolay oldu. Şöyle ki;
Bunu öncelikle oyun sırasında fark ettim. Oyun sırasında fanın normal olarak hızlı çalışması gerekir, ancak fan çalışırken belli bir süre sonra aniden durup tekrar eski hızıyla çalışmaya başlıyor(üstelik bunu tekrarlıyor), bunu normal çalıştığı zamanlarda yapıyor ancak normal zamanlarda sessiz çalıştığı için kulağımı fan kısmına yasladığımda farkedebiliyorum. Ben ek olarak myasus uygualamasından donanım testi yaptım ve fanda bir sorun olduğunu belirtti. Bende servise göndermeyi planlıyorum.
Bunun için bir ayrı bir konu açmıştım, profilimden bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı