Yeni alınan monitörde sıkışmış piksel çıktı

TheMentalist1

Hectopat
Daha fazla  
Yeni aldığım monitör gelir gelmez ölü piksel testi yaptım ve ekranın sağ alt köşesinde sıkışmış bir pixel farkettim. Ölü pixel demememin sebebi siyah/beyaz gibi renklerde herhangi bir nokta gözükmüyor. Mavi renkteyken siyah bir nokta oluşuyor, pembe renkte de çok küçük bir kırmızı renk görüyorsunuz. Jscreenfix gibi bir program kullanarak pixel'i onarmayı denemeli miyim? Kendiliğinden geçer mi veya garantiye göndermeli miyim?

Yeni aldığım monitör gelir gelmez ölü piksel testi yaptım ve ekranın sağ alt köşesinde sıkışmış bir pixel farkettim. Ölü pixel demememin sebebi siyah/beyaz gibi renklerde herhangi bir nokta gözükmüyor. Mavi renkteyken siyah bir nokta oluşuyor, pembe renkte de çok küçük bir kırmızı renk görüyorsunuz. Jscreenfix gibi bir program kullanarak pixel'i onarmayı denemeli miyim? Kendiliğinden geçer mi veya garantiye göndermeli miyim?
Bence uygulamalarla falan uğraşmayı denemeyin, hem başarısız olma ihtimaliniz de var, direkt garantiye gönderin.

Yeni aldığım monitör gelir gelmez ölü piksel testi yaptım ve ekranın sağ alt köşesinde sıkışmış bir pixel fark ettim. Ölü pixel demememin sebebi siyah/beyaz gibi renklerde herhangi bir nokta gözükmüyor. Mavi renkteyken siyah bir nokta oluşuyor, pembe renkte de çok küçük bir kırmızı renk görüyorsunuz. Jscreenfix gibi bir program kullanarak Pixel'i onarmayı denemeli miyim? Kendiliğinden geçer mi veya garantiye göndermeli miyim?

Garantiye vermenizi öneririm sonuçta yeni aldınız.

Bir arkadaşım monitör ısınmaya başladıkça düzelebilir biraz bekle istersen dedi. Sizce akşama kadar beklemeli miyim yoksa hemen müşteri hizmetleri ile iletişime mi geçmeliyim?
Bir arkadaşım monitör ısınmaya başladıkça düzelebilir biraz bekle istersen dedi. Sizce akşama kadar beklemeli miyim yoksa hemen müşteri hizmetleri ile iletişime mi geçmeliyim?
Belirttiğim gibi kırmızı, sarı, yeşil, beyaz, siyah gibi ana renklerin hiçbirinde problem yok ama nedense mavi renk yapınca orada siyah nokta oluşuyor çok garip.

Belirttiğim gibi kırmızı, sarı, yeşil, beyaz, siyah gibi ana renklerin hiçbirinde problem yok ama nedense mavi renk yapınca orada siyah nokta oluşuyor çok garip.
Türk usulü bir yöntem yerine garantiye göndermek bana daha akıllıca bir yöntem gibi geldi.

Sonuç ne oldu acaba ?

Sonuç ne oldu acaba ?
Aynı monitörü satın alan forumda birkaç kişi IPS glow denilen ışık sızmasından dolayı garantiye göndermek zorunda kalmış. Hatta birinde ürün değişimi yerine para iadesi yapmışlar. Ürünü uygun bir fiyata satın aldığım için para iadesi alırsam aynı fiyata daha iyi bir monitör alabileceğimi düşünmüyordum, bu yüzden müşteri hizmetlerini arayarak bilgi aldım. Asus'un ölü piksel politikası dediklerine göre ve hatırladığım kadarıyla 3 ölü piksel ve üstü için geçerliymiş. Teknik servise ürünü gönderebiliriz fakat onların ne karar vereceğini bilemeyiz dediler. Birkaç hafta bekleyerek bu işlerle uğraşmak istemedim, tabi kargolamayla geleceği için yeni gelen monitörün nasıl olacağı da belirsizdi. Bu sefer forumdaki bazı arkadaşlarda olduğu gibi IPS glow problemi ile de karşılaşabilirdim. Elimdeki monitörde de ölü piksel yoktu, yani memnundum. Hatırlattığınız için az önce ölü piksel testi yaptım, sıkışmış piksel aynı yerinde duruyor fakat belirttiğim gibi lacivert düz arka planda belli oluyor. Normal kullanımda sıkışmış piksel gözükmediği için şu an monitörü kullanmaya devam ediyorum. Sizde de aynı durum mevcutsa ve rahatsız ediyorsa internet üzerinden satın aldıktan sonraki 2 hafta içerisinde değişim/iade talebinde bulunabiliyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı