Yeni alınan Monster Notebook oyunlarda kasıyor

İşletim sistemi
Windows 11

wasterqaz

Centipat
Daha fazla  
RAM
8
SSD veya HDD modeli
512
Ekran kartı
Nvidia rtx 3050 Ti
İşlemci
Intel i5
Arkadaşlar merhaba. 1 hafta önce Monster'dan notebook sipariş etmiştim, elime bugün ulaştı fakat en basit oyunlarda bile kasma yapıyor. Nedenini anlayamadım. Valorant 40 FPS kadar düşüyor. Kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Arkadaşlar merhaba. 1 hafta önce Monster'dan notebook sipariş etmiştim, elime bugün ulaştı fakat en basit oyunlarda bile kasma yapıyor. Nedenini anlayamadım. Valorant 40 FPS kadar düşüyor. Kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
Oyunlarda harici ekran kartını kullanıp kullanamdığını kontrol ediniz.
Tüm sürücülerin güncel olup olmadığını kontrol ediniz.
Hayırlı olsun bu arada

BIOS dahil olmak üzere üreticinin sitesinden chipset güncellemelerini almalısınız. Tavsiyem GeForce Experience yazılımı ile ekran kartı sürücünüzü güncellemeniz. Güç seçeneklerinden yeni güç planı oluştura tıklayıp yüksek performansı seçerek oluşturun ve güç planı olarak oluşturduğunuz yüksek performans planını seçin.

Sürücüleri indirdiniz mi? Tüm sürücüleri güncelleyin ve eksik sürücüleri kurun. İlk önce ekran kartı driverinden başlayın NVIDIA Experience aracılığı ile en güncel driverinizi indirebilirsiniz.

Sürücüleri indirdiniz mi? Tüm sürücüleri güncelleyin ve eksik sürücüleri kurun. İlk önce ekran kartı driverinden başlayın NVIDIA Experience aracılığı ile en güncel driverinizi indirebilirsiniz.
Hepsini yaptım fakat hiçbir işe yaramadı sonuçlar şu şekilde

Dosya Ekleri

• IMG_20221001_012155.jpg
    IMG_20221001_012155.jpg
    294 KB · Görüntüleme: 116
  • IMG_20221001_012002.jpg
    IMG_20221001_012002.jpg
    234,9 KB · Görüntüleme: 114
  • IMG_20221001_011711.jpg
    IMG_20221001_011711.jpg
    63,3 KB · Görüntüleme: 122
Şarja Sürekli Takılı Olması Gerekiyor Şarjdan Çıkarıldığında Aşırı Kasıyor
Güç ve Pil Ayarlarından En iyi Performans ı Seçebilirsiniz
Monster Kontrol Merkezi Programından Güç Ayarları Olarak Turbo Mod u Seçebilirsiniz
Ekran Kartı Nvdia ise GeForce Experience indirip kurup ekran kartı sürücülerini güncelleyebilirsiniz
Ayarlar > Windows Update > Güncelleştirmeleri Denetle > Güncellemeler Yüklendikten Sonra Yeniden Başlat

Monster Notebook'larda performans ayarları var diye biliyorum ve Denetim Masası'ndan güç planı ayarlarına gelip yüksek performansa çekin. Bilgisayarı şarjda oynayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı