Yeni alınan MSI GT72 laptopta Ekrana Görüntü Gelmiyor

ArchEmre

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar daha bugün msi gt72 2qd - g series laptop aldım. Power tuşuna basıyorum, Klavye ışıkları fan falan çalışmasına rağmen bilgisayar ekranı siyah görünüyor. Yani hiç açılmamış gibi simsiyah. Aldığım yer postayla evine yollarsak iki hafta içinde geri iade edebilirsin ama bayiden alırsan iade yapamazsın demişti. (Daha güvenili oluyormuş bayiden olunca.) Aldığım yerin güvenilir biryer olduğuna inanıyorum. Çünkü msi sitesinde avusturyada internetten nerden alabilirim diye bakınca direkt bu bayi görünüyor. Garantiye yollasam bir ayda ancak geri gönderirler herhalde ve bilgisayar okulum için gerekli bu sürede ama bir çözüm bulamazsak deneyecez artık her yolu... Nasıl çözebilirim sizce bu sorunu?

Denemeyin öyle bir şeyi, sonra servisle uğraşırsınız, yani yeni aldığınız bir notebook çalışmıyorsa içine açıp sorun ne diye kendin mi bakacaksın?

Şahsen arkadaş servis ile uğraşmak istemediğini belirttiği için böyle bir tavsiyede bulundum, uygulayıp uygulamamak ona kalmış. Zaten yapacağı tek şey arka panelin kapağını sökmek, bunun da garantiye gireceğini pek sanmam.

Arkadaşlar daha bugün msi gt72 2qd - g series laptop aldım. Power tuşuna basıyorum, Klavye ışıkları fan falan çalışmasına rağmen bilgisayar ekranı siyah görünüyor. Yani hiç açılmamış gibi simsiyah. Aldığım yer postayla evine yollarsak iki hafta içinde geri iade edebilirsin ama bayiden alırsan iade yapamazsın demişti. (Daha güvenili oluyormuş bayiden olunca.) Aldığım yerin güvenilir biryer olduğuna inanıyorum. Çünkü msi sitesinde avusturyada internetten nerden alabilirim diye bakınca direkt bu bayi görünüyor. Garantiye yollasam bir ayda ancak geri gönderirler herhalde ve bilgisayar okulum için gerekli bu sürede ama bir çözüm bulamazsak deneyecez artık her yolu... Nasıl çözebilirim sizce bu sorunu?
Bende 3hafta önce amerikadan almiş bulunmaktayım.Dediğiniz problem şuana kadar rastlamadım.Direk servise verin neden derseniz kendiniz yapmaya kalktiginizda laptopun arka tarafini soktugunuz an laptopunuz garanti dışı kalır bu riske girmeyin.Çünkü vidalari sokerken arkada 1 tane vidanin ustunde kucuk bi kagit parcasi var.Garantinin oldugunu temsil ediyor.O yuzden dokunmadan servise verin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı