Yeni alınan PSU 'Çıt' Sesi yaparak kapanıyor

Sıcaktan güç kaynağı mi yanar yahu o işte başka bir iş vardir. Umuyorum değildir ama sistemde başka bir sorun olup güç kaynağına zarar vermis, yeni aldiginiza da vermeye çalışıyor olabilir, hatta vermiş bile olabilir.

Hiç bir problem ya da sıkıntı yok. Bende de seasonic focus plus 850w +80 gold var. O şekilde kapanıyor. Yabancı forumda baktığım konularda herhangi bir sıkıntı olmadığını söylüyorlar.

Bende de Evga Supernova 650 P2 80+ Platinum var. Açılırken veya kapanırken 'çıt' sesi çıkarıyor. Bence bu sorun değil, kendi kontrol (self tester) özelliği olduğundan.

Sıcaktan psu yanması bana normal gelmedi yukarıda arkadaşın dediği gibi, bileşenlerden başka birinde (anakartta gibi) bir sorun var sanki; ek olarak muadil psu kullanan arkadaşlar açılır kapanırken o ses oluyor hep demişler, burda sistem başlayamayıp sürekli restarta düşüyor da olabilir.

Güç kaynağının kablosunu değiştirmeyi deneyim bende Corsair VS650 vardı hala var. Orjinal kablosu ile 5 ay çalıştı sonra çat diye ses geliyo kasaya ışık geliyo sonra gidiyo birden. Aynı amper ve volt ile kablo bul ama sağlam onunla dene istersen bi hocam

Hiç bir problem ya da sıkıntı yok. Bende de seasonic focus plus 850w +80 gold var. O şekilde kapanıyor. Yabancı forumda baktığım konularda herhangi bir sıkıntı olmadığını söylüyorlar.
Nasıl düzelttiniz?
Arkadaşlar sorun çözülmüştür. Sistem kısa devre yapmış. Elektriği boşalttım. Yardımlarınız için gerçenten ama gerçekten çok teşekkür ederim. <3

Son düzenleme:
Hiçbir problem ya da sıkıntı yok. Bende de Seasonic focus Plus 850W +80 Gold var. O şekilde kapanıyor. Yabancı forumda baktığım konularda herhangi bir sıkıntı olmadığını söylüyorlar.

Bende Corsair RM 750 var bende de PC kapanınca pcudan çıt diye ses geliyor acaba yapmam gereken bir şey var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı