Yeni alınan RAM sonrası sistem açılmıyor

gusulbaba

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle sorunumdan bahsedeyim. Geçen hafta yeni bir laptop aldım donanım bilgilerini aşağıda vereceğim. 8 GB RAM'i olduğu için yükseltmek istedim ve Crucial marka 8 GB DDR4 3200 SO-DIMM 1.2v bir RAM aldım. Bilgisayarımda da halihazırda Samsung marka 8 GB DDR4 3200 SO-DIMM 1.2v bir RAM bulunuyor. Hatta bilgisayarı aldığım sitenin yorumlarında da insanların bu RAM'den alıp yükselttiğini okumuştum ve ben de o yüzden aldım. Ancak RAM'i bugün takıp bilgisayarı açmaya çalıştığımda bilgisayar açılmadı. Klavyenin ışıkları ve güç düğmesinin ışığı birkaç saniyeliğine yanıp söndü ancak hiçbir şey olmadı. RAM'leri tek tek denediğimde ise var olan RAM'le bilgisayarın açıldığını ancak yeni aldığım RAM'i tek başına denediğimde açılmadığını gördüm. Sizce sorun kesin olarak RAM kaynaklı mı yoksa uyumsuzluk sorunu olması mümkün müdür? Başkalarının kullandığını söylemiştim ancak yine de bir emin olamadım. Belki kendi imkanlarımla yapacağım bazı ayarlarla sorunu çözebilirim diyerekten buraya yazmaya karar verdim. Yoksa her türlü iade yoluna gidecektim. Teşekkürler.

Sistem özellikleri: Lenovo Legion 5 15ach6h, Ryzen 5 5600h, RTX 3060. anakartımdan emin değilim nasıl bakıldığı konusunda yardımcı olabilirseniz söyleyebilirim ya da sistemin modelini yazdım, belki oradan bulabilirsiniz.

Oradan mainboarda girip Manufacturer ve Modeli SS alıp atabilir misiz?
1660346575980.png

Tabii ki.

Görünüşde Ram de bir hata var gibi duruyor. Farklı laptopdan test etme şansınız var mıdır?
Maalesef yurtta kalıyorum ve yaşadığım şehirde de pek tanıdığım yok. O yüzden mümkün değil gibi görünüyor.

Eğer bu RAM'i iade etme gibi bir şansınız varsa iade edin derim. Sorun uyumluluktamı bende anlayamamış durumdayım. Ana kartıda tam teyit etmek lazım fakat hiç uğraşmanıza gerek yok. Bilgisayarınızda bulunan RAM'in aynısını internet üzerinden bulup sipariş edin. Bu RAM'IDE iade edin. 2 aynı RAM düzgün bir şekilde çalışacaktır.

Eğer bu RAM'i iade etme gibi bir şansınız varsa iade edin derim. Sorun uyumluluktamı bende anlayamamış durumdayım. Ana kartıda tam teyit etmek lazım fakat hiç uğraşmanıza gerek yok. Bilgisayarınızda bulunan RAM'in aynısını internet üzerinden bulup sipariş edin. Bu RAM'IDE iade edin. 2 aynı RAM düzgün bir şekilde çalışacaktır.
Tamamdır öyle yapacağım. Çok teşekkürler cevaplar için.

Yeni konular

Geri
Yukarı