Yeni alınan sistem sonrası ne yapılmalı?

Rapun34

Femtopat
Öncelikle herkese iyi akşamlar.
Sistemin özellikleri.
R5 2600X.
Gigabyte 1660 Super 3 fanlı.
2x8 GB 3000 MHz RAM.
Gigabyte B450M S2H anakart.
650W 80+ Gamepower PSU.
Toshiba kioxia 480 GB SSD.
İlk olarak netten öğrendiğim bilgilerle FurMark ve Prime 95 kurdum 1.5 saattir açık 2 programda FurMark GPU sıcaklık 69 derece.
Ortalama 101 FPS.
Prime 95'ten bir şey anlamadığım için işlemci kullanımına görev yöneticisinden sıcaklığınada Core temp programından bakıyorummin 71 Max 71 şu anda 71 derece işlemci ancak işlemci fan sesini sistem boştayken de duyabiliyorum normal midir daha önceden Intel kullanmıştım hiç fan sesi gelmiyordu.
Önericeğiniz başka bir şey var mı şu an monitörüm olmadığı için testleri HDMI girişli 720P 50Hz TV'den yapıyorum.
Fikir düşünce ve yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncel sürücüleri ve chipseti kurun daha sonra arkadaşın dediği gibi BIOS üzerinden RAM'leri 3000 MHz'e çekin başka bir şey yapmaya gerek yok.
BIOS'a baktım RAM'ler profile 1 3000 MHz gösteriyor sürümde 26.02.2020 gibi bir sürümdü

O zaman sorun yok.

O PSU berbat. Rezalet. BIOS güncelleyin ve A-XMP açın. Windows 10 2004 yükleyin. Sonrasında driverleri kurun. Ben linklerini atayım yine de.

452.06 NVIDIA GeForce GTX 1660 Driver Türkçe

Gigabyte B450M S2H Realtek Ses Sürücüsü

Gigabyte B450M S2H Chipset Sürücüsü

Gigabyte B450M S2H Realtek LAN Sürücüsü

Gigabyte B450M S2H F51 BIOS

AMD RAID Sürücüsü

Gigabyte RGB Fusion

linkinden "Format atıp temiz kurulum yapacağım" a göre yapın.

Geriye kalan uygulamaları bu siteden Uygulamalar kısmından RGB Fusion altındakileri indirip kurabilirsin.
Ekstra olarak Memtest86 ile RAM testi yapın.

O PSU berbat. Rezalet. BIOS güncelleyin ve A-XMP açın. Windows 10 2004 yükleyin. Sonrasında driverleri kurun. Ben linklerini atayım yine de.

452.06 NVIDIA GeForce GTX 1660 Driver Türkçe

Gigabyte B450M S2H Realtek Ses Sürücüsü

Gigabyte B450M S2H Chipset Sürücüsü

Gigabyte B450M S2H Realtek LAN Sürücüsü

Gigabyte B450M S2H F51 BIOS

AMD RAID Sürücüsü

Gigabyte RGB Fusion

linkinden "Format atıp temiz kurulum yapacağım" a göre yapın.

Geriye kalan uygulamaları bu siteden Uygulamalar kısmından RGB Fusion altındakileri indirip kurabilirsin.
Ekstra olarak Memtest86 ile RAM testi yapın.
İlginiz için çok teşekkürler şuanlık vaktim kalmadı ama hafta sonu uygulayacağım adımları.
Birde son olarak işlemcim boşta 38-50 derece 50 derece üstüne çıkınca fan otomatik hızlanıyor manuel olarak fan hızını sabitleyebilirmiyim

Geri
Yukarı