Yeni alınan SSD'ye Windows kurmak

Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle selamlar, şimdi benim size bir sorum olacak bunun bir yöntemi olduğunu hatırlıyorum fakat, nasıl olduğunu ve nasıl aratacağımı bilmedim. Bu akşam yeni aldığım SSD'im gelecek şu an halihazırda kullandığım sistemim HDD de kurulu ama ben bu HDD'yi sıfırlamadan HDD'den sadece Windows'u silmek SSD'ye de Windows'u kurmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

Bakın HDD'yi biçimlendirmek istemiyorum içerisinde 940gblık veri var kaldı ki klonlama da yapamam aldığım ssdnin boyutu 500gb yani anlayacağınız sadece ssdye windowsu kurmak ve harddisk ten sadece windowsu silmek istiyorum ki çakışmasın.
SSD'ye Windows kurulumu yaptıktan sonra 'msconfig' üzerinden silebilirsin. Gözükmezse HDD'deki EFI bölümünü silebilirsin.
Sizin bahsettiğinizi deneyeceğim ama biraz daha detaylı anlatır mısınız?

HDD nin fişini çekip SSD ye sıfırdan sistem kurduktan sonra, eski windows klasörünü silmek bana sorun olmuştu.

Sanırım size de bana da lazım olan sadece bu bilgi.
"Yedek diskteki kullanılmayan eski windows klasörü nasıl silinebilir?"

HDD'yi ikiye bölüp, gerekli dosyalarınızı ikinci bölüme alıp ardından Windows'un kaldığı bölümü biçimlendirebilirsiniz.

Bunun başka bir yolu var mı bilmiyorum. Windows'un dosyalarını ve EFI bölümünü vs. elbette elle silebilirsiniz ama şahsen ben böyle bir yolu tercih ederdim.

Bakın HDD'yi biçimlendirmek istemiyorum içerisinde 940GB'lık veri var kaldı ki klonlama da yapamam aldığım SSD'nin boyutu 500GB yani anlayacağınız sadece SSD'ye Windows'u kurmak ve hard diskten sadece Windows'u silmek istiyorum ki çakışmasın.

Sizin bahsettiğinizi deneyeceğim ama biraz daha detaylı anlatır mısınız?

Hocam aynı sorundan ben de muzdaribim. Sen çözebildin mi? Bende de 500GB M.2 var. Onda Windows, driverlar ve diğer porgramlar var. Şimdi bir tane daha M.2 aldım. Yeni aldığım M.2'in okuma yazma hızı daha iyi ve 1TB. Şimdi ben yeni aldığım M.2'ye Windows'u kuracağım. Fakat diğer m2'deki windowsu(sadece Windows) kaldıracağım ama oyunlar ve programlar driverlar duracak. Herhangi bir sorun olur mu? Ve bunu nasıl yaptın?

Geri
Yukarı