Yeni alınan SSD'ye Windows kurmak

Arkadaşlar öncelikle selamlar, şimdi benim size bir sorum olacak bunun bir yöntemi olduğunu hatırlıyorum fakat, nasıl olduğunu ve nasıl aratacağımı bilmedim. Bu akşam yeni aldığım SSD'im gelecek şu an halihazırda kullandığım sistemim HDD de kurulu ama ben bu HDD'yi sıfırlamadan HDD'den sadece Windows'u silmek SSD'ye de Windows'u kurmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

Baş-ül Adam

Decipat
Makaleler
2
Yer
Black Mesa
SSD'ye Windows kurulumu yaptıktan sonra 'msconfig' üzerinden silebilirsin. Gözükmezse HDD'deki EFI bölümünü silebilirsin.

Hydro27

Centipat
HDD diskini SSD ye disk klonlama yaparsın sonrasında ise HDD ni biçimlendirirsin.

KS
Samet Yıldırımsdafa
Bakın HDD'yi biçimlendirmek istemiyorum içerisinde 940gblık veri var kaldı ki klonlama da yapamam aldığım ssdnin boyutu 500gb yani anlayacağınız sadece ssdye windowsu kurmak ve harddisk ten sadece windowsu silmek istiyorum ki çakışmasın.
SSD'ye Windows kurulumu yaptıktan sonra 'msconfig' üzerinden silebilirsin. Gözükmezse HDD'deki EFI bölümünü silebilirsin.
Sizin bahsettiğinizi deneyeceğim ama biraz daha detaylı anlatır mısınız?

Benker

Hectopat
Yer
Adana, Turkey
HDD nin fişini çekip SSD ye sıfırdan sistem kurduktan sonra, eski windows klasörünü silmek bana sorun olmuştu.

Sanırım size de bana da lazım olan sadece bu bilgi.
"Yedek diskteki kullanılmayan eski windows klasörü nasıl silinebilir?"

Utku Oktay

Kilopat
Makaleler
4
Yer
EEPROM
HDD'yi ikiye bölüp, gerekli dosyalarınızı ikinci bölüme alıp ardından Windows'un kaldığı bölümü biçimlendirebilirsiniz.

Bunun başka bir yolu var mı bilmiyorum. Windows'un dosyalarını ve EFI bölümünü vs. elbette elle silebilirsiniz ama şahsen ben böyle bir yolu tercih ederdim.

Yukarı