Yeni alınan televizyonda ölü piksel nedeni yüzünden değişim olur mu?

Merhaba. Telefunken markası adında bir televizyon aldım. Dün servis tarafindan kurulumu yapildi. Kurulum yapilirken herhangi bir sorun yoktu akşam fark ettim ki iğne ucu kadar beyaz bir nokta var ekranda. Servisi aradım gelip bakacağız dediler. Öğrenmek istediğim değişim yapılır mı yoksa garantiye mi gider televizyon? Cünkü ben direk değisim istiyorum ve eğer değişim olursa beni fazla bekletirler mi bu konu hakkinda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi bana?

Bu kullanıcı hatası değildir. Garantiye girer. Servis cihazı alıp götürür. Garanti şartlarındaki süre içerisinde onarıp size teslim eder. Parça temin edilemiyorsa veya onarımı mümkün değilse; ürün değişimi yapılır.

Garanti belgesinde şartlar yazar. Okuyunuz.

Bu kullanıcı hatası değildir. Garantiye girer. Servis cihazı alıp götürür. Garanti şartlarındaki süre içerisinde onarıp size teslim eder. Parça temin edilemiyorsa veya onarımı mümkün değilse; ürün değişimi yapılır.

Garanti belgesinde şartlar yazar. Okuyunuz.

Bugün servisten geldiler incelediler tek bir tane olduğu icin herhangi bir işlem yapamiyoruz dediler bir dosya actilar incelemeye aldilar eğer herhangi bir işlem olması kararı alınırsa değisim yapacaklar cok saçma geldi bana normalde bu sekildemi işliyor bu işler acaba? Söylemesi ayip bir sürü para verdik taksitle aldık tek bir tane ölü piksel var diye herhangi bir işlem yapamayacaklar mı yani bir de bu daha fazla büyümez böyle kalır diyorlar.

Bugün servisten geldiler incelediler tek bir tane olduğu icin herhangi bir işlem yapamiyoruz dediler bir dosya actilar incelemeye aldilar eğer herhangi bir işlem olması kararı alınırsa değisim yapacaklar cok saçma geldi bana normalde bu sekildemi işliyor bu işler acaba? Söylemesi ayip bir sürü para verdik taksitle aldık tek bir tane ölü piksel var diye herhangi bir işlem yapamayacaklar mı yani bir de bu daha fazla büyümez böyle kalır diyorlar.

Hocam itiraz edin. Onarılması için kaç ölü piksel olması gerektiğini sorun. Sorun olmadığını, ileride sorunun büyümeyeceğine dair teknik servis formuna yazı ve imza ile belirtsinler. Ölü piksel bir sorundur ve büyüyebilir, çoğalabilir. Ayrıca ölü pikselin varlığının sizi rahatsız ettiğini de belirtin.

İlerde ölü pixeller artarsa ve tamiri mümkün değilse size para iadesi yapmaya çalışırlar kesinlikle kabul etmeyin . 10k'ya alınan Tv'yi 15k'ya alamazsınız . Enfilasyon zaten başımıza dert oldu .

Hocam itiraz edin. Onarılması için kaç ölü piksel olması gerektiğini sorun. Sorun olmadığını, ileride sorunun büyümeyeceğine dair teknik servis formuna yazı ve imza ile belirtsinler. Ölü piksel bir sorundur ve büyüyebilir, çoğalabilir. Ayrıca ölü pikselin varlığının sizi rahatsız ettiğini de belirtin.

Teşekkür ederim önerinizi uygulayacağım.

İleride ölü pixeller artarsa ve tamiri mümkün değilse size para iadesi yapmaya çalışırlar kesinlikle kabul etmeyin. 10K'ya alınan TV'yi 15K'ya alamazsınız. Enfilasyon zaten başımıza dert oldu.

Teşekkür ederim.

Kac ölü piksel olmasi gerenktigini sordum bana 5 tane ölü piksel olursa degisim yapabileceklerini söylediler taksitle söylemesi ayip 13 bin TL'lik televizyonu 15 bine almışım bir de böyle şeylerle uğraşıyorum olmadı tüketici hakları mahkemesine başvuru yapacağım her yerde bir akrabamız var misli misli alırım o parayida iş uzasın istemiyorum.

Son düzenleme:
14 günlük cayma hakkınız geçmediyse direkt satıcıya gönderip değişim talep edebilirsiniz diye biliyorum.

İnternet üzerinden almadım direk bayiden aldım satıcı ile gorustum buna biz bir şey yapamayiz direk Vestel'in kendisiyle gorusun degisim yapmalari gerekli dediler bana burada firma ismi vermem ne kadar doğru bilmiyorum ama belki alacak arkadaşlar olur göz önünde bulundursunlar bu durumu parasıyla rezil olmasin kimse yardimlariniz ickn teşekkürler bakalım belki degisim olur.

Geri
Yukarı