Yeni alınmış sistem kaç ayda bir temizlenmeli?

Rikaf Adam

Hectopat
Yaklaşık 1.5 ay önce yeni bir sistem topladım ve kasa masanın altında bulunuyor bundan dolayı tozlanabiliyor 1-2 günde ızgaralarda bulunan tozları kendim alıyorum ekran kartında, kasanın alt tarafında ve fanlarda hafif toz var kaç ayda bir temizlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim 10 yıllık emektarı 4-5 ayda bir iç temizlik yapıyorum her haftada filtreler var ya hani kasanın dışında olan onları temizliyorum. Senin sistem daha yeni zaten bir kir toz olmaz .

Son düzenleme:
Benim 10 yıllık emektarı 4-5 ayda bir iç temizlik yapıyorum her haftada filtreler var ya hani kasanın dışında olan onları temizliyorum. Senin sistem daha yeni zaten bir kir toz olmaz :D

Neden güldünüz, markadan markaya değişir. Önü Full cam olur hiç temizlemez, mesh olur, toz filtreli olur...

Çok uğraşmak istemiyorsanız yılda bir kere içini açıp tüm tozu, pisliği temizlemek makbuldür.

Yok "Bende de biraz var" diyorsanız haftalık bir kez toz alma 6 ayda bir macun değiştirmek yeterli.

Ön tarafı mesh sanırım hocam, fanlara birer adet toz filtresi takın mümkünse yakın zamanda. Bilgisayarın sürekli toz alması sıkıntı, bir de masa altında. Temizliğe gelirsek Max 2 haftada bir kuru bezle bir üzerinden geçin en azından.

Geri
Yukarı