Yeni anakart aldıktan sonra ekran kartı kod 43 hatası

mektw

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Hyperx 8gb cl15 3000mhz
SSD veya HDD modeli
Adata Sub360 480gb
Ekran kartı
nvdia gtx 750ti
Anakart
b450m s2h v2
İşlemci
ryzen 3 1200af
Anakart, islemci ve RAM'i yeni aldim. Ekran kartimi bu sisteme taktigim zaman kod 43 hatasi aliyorum. DDU ile driver kaldirip yeniden kurdum olmadi bilgisayara format attim olmadi. Anakartin BIOS'unu guncelledim belki cozer diye yine olmadi. Elimde baska ekran karti da yok anakartta mi acaba sıkıntı diye. Merak ettigim konu sıkıntı anakartta olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart, islemci ve RAM'i yeni aldim. Ekran kartimi bu sisteme taktigim zaman kod 43 hatasi aliyorum. DDU ile driver kaldirip yeniden kurdum olmadi bilgisayara format attim olmadi. Anakartin BIOS'unu guncelledim belki cozer diye yine olmadi. Elimde baska ekran karti da yok anakartta mi acaba sıkıntı diye. Merak ettigim konu sıkıntı anakartta olabilir mi?

Aldığın hatayı ekran görüntüsü olarak atar mısın?

Ekran kartının parlak soketini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. Bu işlemi fişten çekik ve pil sökük olarak yapın.

Format atın. Olmazsa geçmiş olsun kart arızalı.

O hata genelde sürücü uyumsuzluğu veya sürücü hataları ile gelişir.

Windows Update ile kurdum olmadi NVIDIA sitesinden indirdim kurdum yine olmadi sonra bu islemleri DDU ile kaldirip tekrarladim yine olmadi :/

Ekran kartının parlak soketini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. Bu işlemi fişten çekik ve pil sökük olarak yapın.

Olmadi maalesef.

Kendim daha önce yapmadım fakat VBIOS atıp deneyebilirsiniz.

Aldığın hatayı ekran görüntüsü olarak atar mısın?

Buyurun hocam.

Olmadi maalesef.

Donanımsal bir sıkıntı olmayabilir. İlk önce tam olarak nerede bu hatayı aldığınızı söyler misiniz?

Format sonrasi Windows Update ile driver guncellemeden once Microsoft goruntu bagdastirici olarak geciyor ve unlem yoktu Update ile driveri kurunca oldu DDU ile kaldirip yeniden kurmak ise yaramiyor( NVIDIA'nin sitesinden indirdigim driveri kurunca da oluyor )

Kendim daha önce yapmadım fakat VBIOS atıp deneyebilirsiniz.

Onu da denedim fakat kendi surumum 2014 senesine aitdi yeni VBIOS 2016 idi kurdum yaptim bilgisayari yeniden baslattim GPU-Z ile baktigimda hala 2014 versiyonu olarak gorunuyordu.

Dosya Ekleri

• IMG-20220813-WA0011.jpeg
    IMG-20220813-WA0011.jpeg
    181,8 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG-20220813-WA0011.jpeg
    IMG-20220813-WA0011.jpeg
    181,8 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
NVIDIA kadar sürücü sıkıntılı olan bir firma yok bence. 750 Ti iki çeşit geçiyor, bir düz var bir de OEM adı altında sürücü çıkarılmış. İkisini de indirip deneme yapmak en mantıklısı. Eski sürücüyü kaldırıp direk setup üzerinden değil de Aygıt Yöneticisi'nden manuel kurmak işe yarayabilir.

Ben OEM olan için buradan Windows 10 ve 11 64bit için taradım.

Yeni konular

Geri
Yukarı