Yeni anakart taktıktan sonra "Check Signal Cable" hatası

Tiwelen

Centipat
Yeni anakart almıştım, onu monte ettim. Ondan sonra bu sorunu almaya başladım. Ekran kartının LED'leri ve fanları çalışır durumda. Slot oturmadı diye de baktım bir sorun gözükmüyor. Hiçbir boşluk vs. yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kabloyu kontrol edin diyor zaten. Temassızlık olabilir mi ?
Bu hatayı monitör sinyal gelmediğinde verir. kabloyu kontrol etmek temel bir yönerge olarak işe yarasa da genelde pek geçerli bir çözüm değildir zira kablo zaten takılıdır çoğunlukla. Sorun kasadan hiç sinyal çıkmamasıdır.

Hiçbir özelliği yazılmamış bir sistem üzerinde havanda su dövülmeye çalışılıyor yine...
  • Eski sistem neydi?
  • Ekran kartı nedir?
  • 1-2 saat sonra görüntü mü gitti?
  • PSU nedir?
  • Montajı kim yaptı?

• ASRock H310CM-HDV yenisi Gigabyte Z390D
  • Palit 1660
  • Bilgisayari açtım ve bu hata geldi
  • Aerocool Cylon RGB 500W
  • Montaji bir bilgisayar bayisinde montaj yetkilisi yapti.
@Recep Baltaş

@Recep Baltaş sorunun PSU kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım ekran kartını takıp çıkardıktan sonra bilgisayarı açtım ve 2sn sonra kendini kapattı. Sonra bir daha açma düğemesine bastım 2sn sonra gene kapandı.

@Silinen üye rahatsiz ediyorum biliyorum isin basindan askindir ama 11.sinifim ve konularda eksik kalacağım. He dersen evde baska bilgisayar yok mu var ama onla da kardesim ders calisiyor. Ayni okula gidiyoruz ve ders saatlirimiz cakisiyor. Demek istediğim sana ulasabiliceğim daha hizli ve daha iyi bir yer var mı?
@Recep Baltaş.

Palit 1660 ekran kartina sahibim ve bilgisayarimi actigimda bu hatayi aliyorum.
Ekran kartini çikartip tekrar taktim değişen bir şey olmadi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Palit 1660 ekran kartina sahibim ve bilgisayarimi actigimda bu hatayi aliyorum.
Ekran kartini çikartip tekrar taktim değişen bir şey olmadi.

Zamanında benim de başıma geldi tüm kabloları sök PC'de güç kablosu HDMI falan BIOS pilini ve RAM'i çıkar 5 dk bekle geri tak bende böyle düzeldi bir anda oldu bende de.

Yeni konular

Geri
Yukarı