Yeni askerlik sisteminde acemilik ve usta birliği yerleri

PhemiusTR

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar aklıma takıldı. Yapmış olanlar cevaplar ise çok makbule geçer. Şu an sistem 6 ay bilindiği üzere (er). Bildiğim kadarıyla 1 ay acemilik, 5 ay ise usta birliği şeklinde. Yanlışım var ise lütfen düzeltin. Şimdi acemilik ve usta birliği ikisi de ilk atanılan sehirde mi olacak? Yoksa eskiden olduğu gibi ikisi de farklı şehirlerde şeklinde mı? Teşekkürler.

Yapacağın birliğin büyüklüğüne bağlı, kesin olmasada benim düşüncem. Eğer büyük bir yerde yapıyorsan büyük ihtimal başka bir şehre yollarlar. Örnek vermek gerekirse acemiliğimi Samsun'da yaptım ve burada kaldım ama jandarmaydım, piyade sıhhiye olsaydım %90 doğuya gidecektim. Törende provalarında oradakiler ile konuştuk.

Sevk belgenizde usta birliği yeri yazmıyorsa orada kalma ihtimaliniz daha yüksek.

Son düzenleme:
Sevk belgemde usta birliği olmamasına rağmen, dağıtım oldu. Ama bizim birlikte yerinde kalanlar da oluyordu. Şans işi kafaya takmayın, emret komutanım demeye kendini alıştır, herşeye emret de gerisi kolay da olsa yalan yok, zor. Her şeyi düşünme yoksa çok saçmalıkları olduğunu düşünürsün zorlar alışır gidesin. Baştan alışmaya bak.

Yeni konular

Geri
Yukarı