Yeni başlayan için bisiklet önerisi

Arkadaşlar merhaba. Aslında önce 50 CC motosiklet almayı düşünüyordum ama parasını hak etmediği kanaatindeyim. Ruhsat plaka vs. ile fiyatı 10 bin TL'yi buluyor. Benim hem biraz merakım var hem de hevesim olmasından dolayı bisiklet alayım dedim. Bunu günlük işe gidip gelirken (evimle işim arasında takribi 200Mt'lik bir yokuş var sıcak asfalt bir yokuş ama normalden fazla dik) sahilde gezerken veya ormanlık ağaçlık arazide gezerken kullanacağım bir de spor yapıp kilo vermek amaçlı yani hepsi bir arada gibi :) Decathlon'dan almayı düşünüyorum ya da önerebileceğiniz daha uygun veya daha çeşitli nereler var. Kocaeli'de oturuyorum, bütçem 2500TL civarında. Hangi tür bisiklet önerirsiniz?
1- Dağ bisikleti alma. Eğer gerçekten dağ inişi yapmayacaksan, ağırlıktan başka bir şey değil. Hibrit/Şehir bisikleti al. Hibrit bisikletleri ormanda da sürebilirsin. Eğer sadece şehir içerisinde süreceğim diyorsan yarış bisikleti bile alabilirsin. Hele hele sele altı amortisörü dağ inişi yapmayacaksanız kaçarak uzaklaşmanız gereken bir şey.

Rockrider diyen arkadaşlar için Dechatlon'un blog postuna bakalım:

2- Kadro boyunu kendi boyunuza göre seçin. Kadro boyuna göre genelde sele ve gidon arasındaki uzaklık da değişir.

3- Su birikintisine / çamura girmeyecekseniz disk fren boşa ağırlık denebilir. Elbette hidrolik disk frenin sıkması çok eğlenceli, ancak hem boşa ağırlık hem de bakımı çok daha zor. Mekanik disk frende de hidroliğin hissi yok ve V frenden daha avantajlı değil.

Bence bu üç madde dışındaki tüm özellikler para çokomel ilişkisi. Daha iyi vites, daha hafif kadro, daha rahat sele vs vs.

Hasan Söylemez isimli bir gezgin var, belki takip etmişsinizdir. Tüm Afrika'yı bisiklet ile dolaştı. Kendisi Cannondale Touring marka bisiklet kullanıyordu. Gönül istedi ki böyle bir öneride bulunayım, ancak Cannondale pahalı bir marka.

Yine de,
- Btwin: Bisiklet Modelleri & En Ucuz Bisiklet Fiyatları | Decathlon
- Carraro: Şehir Bisikleti Modelleri - Carraro
- Kron: Şehir Bisikleti
- Delta: ŞEHİR/TUR BİSİKLETLERİ

Uzun süre Carraro Sportive 227 kullandım ve çok memnun kalmıştım.

Öneriler için çok teşekkür ederim. Ağır arazi koşullarında binmeyeceğim normal asfalt yol veya stabilize dediğimiz yollarda.
1- Dağ bisikleti alma. Eğer gerçekten dağ inişi yapmayacaksan, ağırlıktan başka bir şey değil. Hibrit/Şehir bisikleti al. Hibrit bisikletleri ormanda da sürebilirsin. Eğer sadece şehir içerisinde süreceğim diyorsan yarış bisikleti bile alabilirsin. Hele hele sele altı amortisörü dağ inişi yapmayacaksanız kaçarak uzaklaşmanız gereken bir şey.

Rockrider diyen arkadaşlar için Dechatlon'un blog postuna bakalım:

2- Kadro boyunu kendi boyunuza göre seçin. Kadro boyuna göre genelde sele ve gidon arasındaki uzaklık da değişir.

3- Su birikintisine / çamura girmeyecekseniz disk fren boşa ağırlık denebilir. Elbette hidrolik disk frenin sıkması çok eğlenceli, ancak hem boşa ağırlık hem de bakımı çok daha zor. Mekanik disk frende de hidroliğin hissi yok ve V frenden daha avantajlı değil.

Bence bu üç madde dışındaki tüm özellikler para çokomel ilişkisi. Daha iyi vites, daha hafif kadro, daha rahat sele vs vs.

Hasan Söylemez isimli bir gezgin var, belki takip etmişsinizdir. Tüm Afrika'yı bisiklet ile dolaştı. Kendisi Cannondale Touring marka bisiklet kullanıyordu. Gönül istedi ki böyle bir öneride bulunayım, ancak Cannondale pahalı bir marka.

Yine de,
- Btwin: Bisiklet Modelleri & En Ucuz Bisiklet Fiyatları | Decathlon
- Carraro: Şehir Bisikleti Modelleri - Carraro
- Kron: Şehir Bisikleti
- Delta: ŞEHİR/TUR BİSİKLETLERİ

Uzun süre Carraro Sportive 227 kullandım ve çok memnun kalmıştım.
Hibrit bisiklet önerir misiniz?
Yazıda fark etmemişim kusura bakmayın, hibritte alınabilirmiş. Teşekkürler sanırım hibrit alacağım hem fiyatı da biraz daha makul.

Yeni konular

Geri
Yukarı