Yeni Başlayanlar İçin Anime Tavsiyeleri

Anime tavsiyelerine devam edelim.

1. To Love-Ru: Darkness: Bu anime izlediğim en iyi Ecchi animesidir. Bazı insanlar High School DxD'nin en iyi olduğunu düşünürler ama, bahsettiğim bu anime Ecchi kategorisinin hakkını veriyor. Özellikle Momo karakterinin ön plana çıkması ile baya eğlenceli oluyor. To Love-Ru:Darkness, To Love-Ru serisinin 3. sezonudur. Diğer sezonları da gayet iyidir. (Ecchi, animelerin cinsel içerik içerenlerine verilen addır. Genelde Hentai ile karıştırılır. Ama Hentai'ler tamamen cinsellik üzerine kuruludur. Ecchi'ler ise cinselliği ara ara kullanır ve ağır cinsellik içermez. Ecchi animeler genellikle yetişkinler içindir ve +18 yaş sınır içerebilir.)
  2. Sword Art Online: Alicization: Sword Art Online serisinin 3. sezonu olan ve serinin kader sezonu olan bu anime sezonu beklentilerin çok üstünde bir kalitededir. Sword Art Online, bir çok insan için ilk sezonun ilk yarısıyla çok beğeni toplamıştır. Onda sonra süreçte pek beğenilmeyen serinin 3. sezonu, eski kalitesinin de üzerine çıkmayı başarmıştır. Kirito adlı karakterimizin Gerçek hayat deneyimi yaşatan VR-MMORPG oyununda yaşadıkları anlatılan bu seriye mutlaka bakmanızı, önceki sezonları mutlaka izleyip sonrasında 3. sezonu izlemenizi tavsiye ederim. (2. sezondan sonra mutlaka Sword Art Online Movie: Ordinal Scale izlemelisiniz.)
  3. Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu: Adından da anlaşabileceği üzerine, kendisi bir Isekai animesidir. Ana karakterimiz Subaru Natsuki, kendisini bir anda paralel bir evrende bulur. Ne olduğuna anlam veremeyen bu karakterimizin başına akla sığmayacak olaylar gelmeye başlar. Mutlaka ama mutlaka izlemeniz gereken bir anime. Olayın sadece Fantastik tarafı değil, psikoloji ve dram tarafı da çok kaliteli.
  4. Nisekoi: Geldik bir Romantik-Komedi animesine. Harem kategorisini de içinde barındıran bu anime, gerçekten çizimleri ve animasyonları ile bizi içine çekebiliyor. Harem deyince aklınız karışmış olabilir. Harem içeren animeler şunu ifade eder: Bir erkek ve çevresinde onunla ilgilenen birçok kız. İlk öneride ki To Love-Ru: Darkness animesi de Harem içerir. Fakat Nisekoi'de cinsellik yoktur. Raku Ichijou isimli ana karakterimizin çocukluk aşkına bir söz verir. Kilitli bir kolyeyi kendisinde, kilidi ise çocukluk aşkına veren erkek karakterimiz yıllar boyunca çocukluk aşkıyla karşılaşmasının hayalini kurur. Ancak geçen onca zamanın ardında çocukluk aşkının nasıl birisi olduğun bile unutan ana karakterimizin macerası, Chitoge Kirisaki ile karşılaşmasıyla başlar. Kilidin anahtarının kimde olduğu merak konusu olur.
  5. No Game No Life: Alın size ortaya karışık anime. Ecchi var, Macera var, Fantastik var, Komedi var, Isekai var. Fakat asıl önemlisi, kalite var. Herkes kadar çok beğendiğim bir anime olmasa da, kalitesine saygı duyduğum bir animedir. Olayların gelişimini hiç tahmin edemiyorsunuz. Bu da sizi daha da meraklandırıyor. İki kardeşin muazzam bilgeliği ile birlikte hem eğleniyor, hem de "Vay anasını." diyorsunuz. Kesin izleyin.

Bu öneriler devam edecek. :)

Önerdiğiniz seriler aşırı klişe leş yapımlar, Ginga Eiyuu Densetsu, Great Teacher Onizuka, Gundam Serisi, Evangelion, Lain, Aoi Bungaku Series, Cowboy Bebop ve daha aklıma gelmeyen seriler. Bu serileri izleyin diğerlerinin yüzüne bakmazsınız zaten.

Önerdiğiniz seriler aşırı klişe leş yapımlar, Ginga Eiyuu Densetsu, Great Teacher Onizuka, Gundam Serisi, Evangelion, Lain, Aoi Bungaku Series, Cowboy Bebop ve daha aklıma gelmeyen seriler. Bu serileri izleyin diğerlerinin yüzüne bakmazsınız zaten.

Öncelikle yorumun için teşekkürler. Fakat yorumunuz bana yapılan bir saygısızlık olmakla beraber, üretilen yapımları da aşağılıyorsunuz. Benim önerdiğim animeler kesinlikle leş denecek seriler değil. Bir kere leş ne demek? Hangi animeye bu kavramı yakıştırabiliyorsun? Önerdiğim tüm yapımlar, ortalama olarak beğenilen ve sevilen yapımlar.

Önerdiğin animeler güzel fakat eski. Yeni başlayanlara tavsiye edilecek cinsten değil bana göre. Lütfen bir daha yorum yaparken saygısızlık etmeyiniz.

Öncelikle yorumun için teşekkürler. Fakat yorumunuz bana yapılan bir saygısızlık olmakla beraber, üretilen yapımları da aşağılıyorsunuz. Benim önerdiğim animeler kesinlikle leş denecek seriler değil. Bir kere leş ne demek? Hangi animeye bu kavramı yakıştırabiliyorsun? Önerdiğim tüm yapımlar, ortalama olarak beğenilen ve sevilen yapımlar.

Önerdiğin animeler güzel fakat eski. Yeni başlayanlara tavsiye edilecek cinsten değil bana göre. Lütfen bir daha yorum yaparken saygısızlık etmeyiniz.
Amacım burada sizi aşağılamak değil, genel anime kitlesi böyle olduğu için sizde arada kaynadınız. Üstelik sinirli anıma denk gelince burada patladım. Ağır olduysa affola.

Amacım burada sizi aşağılamak değil, genel anime kitlesi böyle olduğu için sizde arada kaynadınız. Üstelik sinirli anıma denk gelince burada patladım. Ağır olduysa affola.

Ben kendime gelen laflara değil daha çok önerdiğim yapımlara attığınız laflara takıldım. Eksiklikleri olabilir ama ortalamanın üstü ve seyir zevki yüksek animeler önermiştim.

Death Note, Full Metal Alchemist,Attack On Titan falan izleyin ilk seçenekler olarak.Hele ecchi ilk anime olarak asla tavsiye etmem. Sword art Online'ninde ilk sezonu güzel.

Death Note, Full Metal Alchemist,Attack On Titan falan izleyin ilk seçenekler olarak.Hele ecchi ilk anime olarak asla tavsiye etmem. Sword art Online'ninde ilk sezonu güzel.

Bu tarz türlerden hoşlanmayan kesimlerde var. Anime deyince insanlar sadece bu tarz animeler var olduğunu düşünecek. Bence bunlarla animelere başlama yanlış olur. Her türden animeler izleyebilmelisin. Slice of Life'ından Isekai'sine, Slice of Life'tan Ecchi'sine, Macera'sından Psikolojik animelere kadar. Bizim ülkemizde maalesef sadece aksiyon ve aşırı popüler seriler izleniyor.

Bu tarz türlerden hoşlanmayan kesimlerde var. Anime deyince insanlar sadece bu tarz animeler var olduğunu düşünecek. Bence bunlarla animelere başlama yanlış olur. Her türden animeler izleyebilmelisin. Slice of Life'ından Isekai'sine, Slice of Life'tan Ecchi'sine, Macera'sından Psikolojik animelere kadar. Bizim ülkemizde maalesef sadece aksiyon ve aşırı popüler seriler izleniyor.
Ben kendim de SoL türünü severim ama Ecchi bilmiyorum ya.

Geri
Yukarı