Yeni Başlayanlar için DSLR Önerisi

Berk.Esat.TR

Hectopat
Daha fazla  
Fotoğrafçılığa yeni başlıyorum. Daha önce hiç bir DSLR kullanmadım. Vlog ve skeç gibi video da çekmeyi planlıyorum. Bütçem 2700 TL. Mikrofon jack girişi ve WiFi(özellikle wifi) benim için vazgeçilmez. Canon 700d'yi çok beğendim ancak Wifi yok. Nikon D5300 de hoşuma gitti ancak video çekerken AF ses çıkarıyormuş. Lütfen yardımcı olun, hangi kamerayı almalıyım? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fotoğrafçılığa yeni başlıyorum. Daha önce hiç bir DSLR kullanmadım. Vlog ve skeç gibi video da çekmeyi planlıyorum. Bütçem 2700 TL. Mikrofon jack girişi ve WiFi(özellikle wifi) benim için vazgeçilmez. Canon 700d'yi çok beğendim ancak Wifi yok. Nikon D5300 de hoşuma gitti ancak video çekerken AF ses çıkarıyormuş. Lütfen yardımcı olun, hangi kamerayı almalıyım? Teşekkürler.
Canon 750D?

Ben de kullanıyorum. 70 200 ve 35 105 lens ile efsane iş çıkarıyor.

Canon 750D?

Ben de kullanıyorum. 70 200 ve 35 105 lens ile efsane iş çıkarıyor.
Bütçemi fazlasıyla aşıyor. Şu an Lumix G7'de karar kıldım ancak türkiyede amerika fiyatıyla orantılı fiyatlarda satan bir satıcı bulamadım. Yurtdışından almak için neler yapabilirim ve sizce en sonunda kaç TL öderim?

Bütçemi fazlasıyla aşıyor. Şu an Lumix G7'de karar kıldım ancak türkiyede amerika fiyatıyla orantılı fiyatlarda satan bir satıcı bulamadım. Yurtdışından almak için neler yapabilirim ve sizce en sonunda kaç TL öderim?
Yurtdışından size biri getirebilir, yoksa gümrükten geçmez.

Canon 600D modeli de iyidir.

Esasen önemli olan lensdir.

beyler ben canon eos 700d fotoğraf makinası aldım ama hangi lens uyumludur her marka lens alabilirmiyim ben nikon 50mm f1.8 af lensini beyendim olurmu bu makinaya

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı