Yeni Başlayanlar İçin Kingdom Come: Deliverance

Makaleler
151
Yer
Çengelköy
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524428124
Oyunu yanlış hatırlamıyorsam çıktığı zaman satın almıştım. O zamanlar hem optimizasyon sorunlarından hem de keyif vermemesinden dolayı 100 dakika oynayıp bırakmıştım. Şimdi tekrar bir şans vermek istiyorum, oyundan keyif almam ve izlemem gereken yol nedir? Püf noktaları hakkında bilgi verirseniz iyi olur.

Ekran Görüntüsü (105).png

Ben o oyunu oynadim bitirdim ve sanirsam guzel bir DLC gelmiş. Oyun gayet güzel arkadaşlar GTX 1060 ile güzel oynamış ama yer yer arada kasıyordu ama çok nadirdi. Bence gayet güzel ve emek harcanmış bir oyun. Bu arada oyun gerçek hayattaki gibi combat sistemi var. Öyle skill olayları yok sadece combo açabiliyorsun ama onları yine sen yapıyorsun. Oynamanı tavsiye ederim. Geçenlerde full paket hali 60 TL filandı.

Değişen pek birşey yok, yakın zamanda bitirdim bende. Pek bir püf noktası yok, dövüş mekaniği ilk başta zorluyor, biraz üstüne düşmek lazım.

Hikayede biraz ilerleyince yüzbaşı Bernard ile tanışılıyor. Onunla bolca antrenman yapıp savaş mekaniğini öğrenip alışıyorsun. Komboları ve kılıç tekniklerini öğrenip geliştirmede de gayet yararlı oluyor. Kale içinde haftalık turnuvaya her hafta katılınca da tamamen alışıyorsun kılıç sallamaya.

Dış görünüş önemli bazı diyaloglarda belirleyici olabiliyor. Düzgün ve temiz görnmeye özen göstermek lazım. Yırtık, kirli elbise ya da setle dolaşmamak lazım. O şekilde insanlar sizi pek ciddiye almayıp geçiştirmeye çalışıyor. Bunun için tamir setleri, zırh, silah, terzi dükkanları ve hamamları kullanmak gerekiyor. Karakter özelliklerinden birini açtığınız zaman hamamı ücretsiz kullanıyorsunuz, yararlı.

Pek ilgimi çeken yan görev olmadı fakat güçlü ve pahalı setler için haydut kamplarını temizleyip düşmanların üstlerini ve kamplardaki sandıkları temizlemek lazım. Buralardan elde edilen itemleri değirmencilere satıp hayli bir altın elde edilebiliyor.

Altınlara kıyıp iyi bir binek ve set alıp oynamak gerekiyor zira oyun çok uzun değil.

Spoiler olmaması için bölüm söylemeyeceğim fakat pek sarmayan senaryosunda ''haa aslında dur ya sarmaya başladı, hadi bakalım devam'' dediğin yerde şak diye oyun bitiyor ve kala kalıyorsun. Yine de oynanmayacak kötü bir oyun değil, iyi oyunlar.

Değişen pek birşey yok, yakın zamanda bitirdim bende. Pek bir püf noktası yok, dövüş mekaniği ilk başta zorluyor, biraz üstüne düşmek lazım.

Hikayede biraz ilerleyince yüzbaşı Bernard ile tanışılıyor. Onunla bolca antrenman yapıp savaş mekaniğini öğrenip alışıyorsun. Komboları ve kılıç tekniklerini öğrenip geliştirmede de gayet yararlı oluyor. Kale içinde haftalık turnuvaya her hafta katılınca da tamamen alışıyorsun kılıç sallamaya.

Dış görünüş önemli bazı diyaloglarda belirleyici olabiliyor. Düzgün ve temiz görnmeye özen göstermek lazım. Yırtık, kirli elbise ya da setle dolaşmamak lazım. O şekilde insanlar sizi pek ciddiye almayıp geçiştirmeye çalışıyor. Bunun için tamir setleri, zırh, silah, terzi dükkanları ve hamamları kullanmak gerekiyor. Karakter özelliklerinden birini açtığınız zaman hamamı ücretsiz kullanıyorsunuz, yararlı.

Pek ilgimi çeken yan görev olmadı fakat güçlü ve pahalı setler için haydut kamplarını temizleyip düşmanların üstlerini ve kamplardaki sandıkları temizlemek lazım. Buralardan elde edilen itemleri değirmencilere satıp hayli bir altın elde edilebiliyor.

Altınlara kıyıp iyi bir binek ve set alıp oynamak gerekiyor zira oyun çok uzun değil.

Spoiler olmaması için bölüm söylemeyeceğim fakat pek sarmayan senaryosunda ''haa aslında dur ya sarmaya başladı, hadi bakalım devam'' dediğin yerde şak diye oyun bitiyor ve kala kalıyorsun. Yine de oynanmayacak kötü bir oyun değil, iyi oyunlar.
Oyuna başladım, performansı düzeltilmiş ve hataların çoğu giderilmiş. Teşekkür ederim.

Demek ki bende sıkıntı olabilir. Şehirde FPS 40 küsürlere kadar düşüyordu. Sorun yoksa ne ala, iyi oyunlar. 👍

Oyunu yanlış hatırlamıyorsam çıktığı zaman satın almıştım. O zamanlar hem optimizasyon sorunlarından hem de keyif vermemesinden dolayı 100 dakika oynayıp bırakmıştım. Şimdi tekrar bir şans vermek istiyorum, oyundan keyif almam ve izlemem gereken yol nedir? Püf noktaları hakkında bilgi verirseniz iyi olur.

Eki Görüntüle 385083
Bazı modlar yüklersen deneyimin iyileşir. Unlimited save diye bir mod vardı. Sınırsız save yapabiliyordun. Save sorunu çözülmüş ama çözülmediyse bakabilirsin. Etrafı iyi lootla. Ben sandık açma hilesi modunu yüklemiştim. Hileydi ama oyun daha zevkli olmuştu. Sandık açmak gereksiz zahmetli. Öneririm. Kılıç dövüşünde ustalaş ama tavsiyem oklar. İki okla bossları yenebilirsin. Okta ustalaşırsan daha çok zevk alırsın. Sıkılınca arada yakın dövüş girersin. Yan görevleri kesinlikle yap. Karakterini geliştir. Konuşma olarak geliştirirsen daha hızlı yaparsın görevleri. Getir götür yapmazsın.

Eğer toplu bir düşman grubu (en az 2-3 kişi) görürseniz sakın bodoslama girmeyin ilk olarak birisini okla vurun sonra uzaklaşın düşmanların dağılıp sizi aramasını bekleyin ve hepsini arkalayın bu tarz taktikler uygularsanız galip gelirsiniz öbür türlüsü intihar olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı