Yeni Başlayanlar İçin Programlama

Optifines

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Bu Dünya Benim Memleketim
Daha fazla  
Herkese selam olsun. 14 yaşındayım birkaç gün sonra Lise 1'e geçiyorum. Ailemdekilerin ''bilgisayar başında ekmeğini çıkaramazsın'' sözünü haksız çıkarmak için ve teknolojiye ilgi duyduğum için Yazılım Mühendisi olmak istiyorum. Bu işe şimdiden başlamak istiyorum önerileriniz nelerdir ?

Bir de kazandığım lise bir Fen Lisesi. Fen Lisesine gidip yazılım mühendisi olursam bana +'ları ve -'leri ne olur ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılımcı olmak istiyorsan, ilk yapacağın iş bu soruyu sormak yerine bunları bir kağıda döküp analiz yapman lazım, değerlendirme yapmalısın kendine göre, yazılım işi analitik zeka gerektirir. +' larını, -'lerini biz bilemeyiz.

Yazılımcı olmak istiyorsan, ilk yapacağın iş bu soruyu sormak yerine bunları bir kağıda döküp analiz yapman lazım, değerlendirme yapmalısın kendine göre, yazılım işi analitik zeka gerektirir. +' larını, -'lerini biz bilemeyiz.
Peki analitik zeka derken neyi kastediyorsunuz ? Özelliklerim neler olmalı ?

Söyledim zaten, analiz yapma değerlendirme gerektirir, yazılımda sürekli analiz ve değerlendirme yaparsın.

Herkese selam olsun. 14 yaşındayım birkaç gün sonra Lise 1'e geçiyorum. Ailemdekilerin ''bilgisayar başında ekmeğini çıkaramazsın'' sözünü haksız çıkarmak için ve teknolojiye ilgi duyduğum için Yazılım Mühendisi olmak istiyorum. Bu işe şimdiden başlamak istiyorum önerileriniz nelerdir ?

Bir de kazandığım lise bir Fen Lisesi. Fen Lisesine gidip yazılım mühendisi olursam bana +'ları ve -'leri ne olur ?
Dostum,öncelikle bu yaşta böyle bir düşünce içine girmen gerçekten çok güzel. Fen Lisesi veya x lisesi bence seni sevdiğin istediğin bişeyi yapmandan geri koymaz.
Analitik düşünce olayı aslında tamamen yazılım ile iç içe olan bişey. Yani sen programlama mantığını, temelini, algoritmaları vs öğrenirsen işin büyük kısmını halletmiş olursun.

Programlama yaptıkça zaten analitik düşünme,mantıklı düşünme ve çözüm yolları bununla birlikte otomatik gelişecektir.

Bende mobil uygulama ile ilgileniyorum.

Unutmayın ; Yazılım 'sabır' işidir.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu iş sabır ve çalışma isteyen bir iş. Sürekli araştırma ister. Sürekli gelişen bir alan olduğu için kendini sürekli geliştirmen gerek. Bu mesleğin iyi ve kötü yanları biraz sana bağlı. Bu işi yapanlara sorar isen sana daha net bilgi verirler. Tavsiyem bu işi yapan birisi ile konuşman. Eğer araştırma ve uğraşmayı seviyor isen sana kolay gelir. Sevmez isen meslek sana çok zor gelir.

Evet arkadaşların dediği gibi biraz sabır gerektiren bir iştir ve analitik düşünmeyi gerektirir. Ben programcılığa başladığımda 7.sınıftaydım. Ve emin ol lisede iki işi birden götürmek zor. Bu yaşta bu işlerle uğraşmak istemen güzel. Ama lisede derslere ağırlık vermelisin. Benim gibi yaparsan -kimse yanlış anlamasın- çok zorlanırsın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı