Yeni başlayanlar için protein ek gıda önerisi

Protein tozu, L-Karnitin, CLA dışında diğer ürünler yeni başlayanlar için gereksizdir.

Yağ yakacaksanız, L-Karnitin + CLA.
Protein ihtiyacınızı karşılamaya yardımcı, protein tozu.

Bunlar dışında yeni başlayanlar hiçbir şey almamalı.
Hocamın dediklerini alın. 2 ay sonra başka gıdalar öneririz.

Protein tozu dahil hepsi başlangıç için gereksiz.

İlerleyen aylarda protein tozu ve kreatin kullanabilirsiniz. Protein tozu, kreatin, kafein ve preworkout hariç diğerleri çok etkili şeyler değil. Özellikle glutamin ve multivitaminler tamamen para tuzağı. Boşuna para vermeyin. Etkisini bile hissedemezsiniz.

Son araştırmalara göre protein tozunun hızlı emilmesi kas kazanımı için etkili bir şey değil. Toz kullanacaksanız ortalama bir yiyecekten daha kaliteli protein kaynağı olmadığını, tek avantajının pratik olması olduğunu bilin. Besinlerden alacağınız proteinin kalitesi çok daha değerli.

Protein tozunun menşei çok önemli. En ucuz BigJoy/Mysupplement veya supplementler.com'un tozunu kullanın. Daha ucuzların hammadde menşei belli değil.

Siz siz olun, bilimsel araştırmalardan şaşmayın. Çoğu kişi bilinçsizce takviye öneriyor. Daha sonra bilimsel araştırmalara bakıyorum, bilim tam tersini söylüyor. Özellikle Youtube'da ne olduğu belli olmayan markaları sanki çok anlıyormuş gibi öneren tipler çok fazla. Bunlara itibar etmeyin.

Hiçbir supplement size aşağı yukarı %10'dan fazla etki sağlamaz. En etkili supplement, günlük protein ihtiyacınızı karşılamanız, yeteri kadar uyumanız ve antrenman sırasında gerçekten tüm gücünüzü kullanmanızdır. Bunlar dışındakiler %90 plasebo etkisi ve para tuzağı.

Yumurta çok önemli bir besin. Bir sporcunun ihtiyacı olan mineraller sarısında bolca var. Bununla birlikte miktarından bağımsız olarak protein kalitesi de çok iyi. Yumurta olmazsa olmaz bana göre.

FitNut'un fıstık ezmesi çok hoşuma gidiyor. Protein oranı da iyi. Tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Özellikle hangi ürünleri önerir ve mümkünse linklerini atar mısınız?

Başlangıç için maksimum alabileceğin ürün, protein tozudur. Supplementler'in bu konuda ucuz ve kaliteli protein tozu bulunmaktadır. Supplementler-BigJoy sitelerinden şaşmayın.

@Mr246 @emircanunlts attigin linkteki ürünün büyük verisyonunu alsam baslangic için kötü mü olur? Yani ilk küçüğünü mu alayım? Bir de kreatin ilk ay desteklemediginizi yazmışsınız. İleri de kullanmak için hangi ürünü önerirsiniz? Onu da sipariş veriyim.

@Mr246 @emircanunlts attigin linkteki ürünün büyük verisyonunu alsam baslangic için kötü mü olur? Yani ilk küçüğünü mu alayım? Bir de kreatin ilk ay desteklemediginizi yazmışsınız. İleri de kullanmak için hangi ürünü önerirsiniz? Onu da sipariş veriyim.
Supplementler'in tozu iyidir. Hammaddesi Bigjoy ve Mysupplement ile aynı yerden alınıyor. Kötü olmaz, kullanabilirsiniz. Her protein tozu aşağı yukarı aynıdır. Kaliteli olduktan sonra çok fark etmez. Tadı değişir sadece.

Ben de hevesle protein tozu alarak başlamıştım spora. İlk aylarda kreatin gereksiz. Ayrıca vücutta kreatin depoları bir ayda doluyor. Yani etkisini bir ay sonra görmeye başlarsınız. Doğrusu, kullanacaksanız altıncı aya yakın supplement kullanmaya başlamak. Altıncı ayda kreatin veya preworkout kullanmaya başlayabilirsiniz.

Supplementler'in tozu iyidir. Hammaddesi bigjoy ve mysupplement ile aynı yerden alınıyor. Kötü olmaz, kullanabilirsiniz. Her protein tozu aşağı yukarı aynıdır. Kaliteli olduktan sonra çok fark etmez. Tadı değişir sadece.

Ben de hevesle protein tozu alarak başlamıştım spora. İlk aylarda kreatin gereksiz. Ayrıca vücutta kreatin depoları bir ayda doluyor. Yani etkisini bir ay sonra görmeye başlarsınız. Doğrusu, kullanacaksanız altıncı aya yakın supplement kullanmaya başlamak. Altıncı ayda kreatin veya preworkout kullanmaya başlayabilirsiniz.

Büyük boy muzlu siparişini geçtim. Hocam bir de şu anda aktif olarak spor yapıyor musunuz ya da eskiden ne kadar spor yaptınız? Bir konu da daha yardiminiz isteyeceğim.

Ben başlarda protein tozu hariç başka bir şey önermiyorum. Benim açımdan protein tozununda bir düsturu vardır. Doğal gıdalardan alma şansım ve zamanım varsa kesinlikle doğal gıdalarla alırım ama acelem veya işim varsa toz olarak alırım. Bu benim açımdan demek oluyor ki protein tozu zorunluluk değil. Protein zorunluluk. Kısaca yemek yiyecek zamanın yoksa kullanırdım. @Lukerno

Geri
Yukarı