Yeni bilgisayar aldıktan sonra yapılması gerekenler nelerdir?

Temiz format ile Windows 10 kurmak, BİOS güncellemesi, Windows update güncellemeleri, güncel ekran kartı driveri kurmak. Bu kadar başka yapman gereken bir şey yok. Bir de tercihen nihai performans modunu açabilir ve BİOS üzerinden X.M.P açabilirsin.

Arkadaşlar yeni bir bilgisayar aldım(AMD R5 2600-GIGABYTE GTX1650 SUPER WF2-B450M S2H-WD 1TB DİSK-CRUCIAL 8GB RAM - Vatan Bilgisayar) sırasıyla neler yapmam gerektiğini anlatabilir misiniz?
Daha iyi bir bilgisayar toplayabilirdiniz bu paraya ama bize sadece hayırlı olsun demek düşer. Sırasıyla yapman gerekenler.
-BIOS Update
-OS Kurulumu ( Herhangi bir işletim sistemi. Win, linux vs.)
-Bileşenlerin Driver Update'ini yapmak. ( Driver Update yorumlarını okuyun forumlarda ki. Eğer bir sorun varsa driver'da, bir sonrakini bekleyin.

Arkadaşlar yeni bir bilgisayar aldım(AMD R5 2600-GIGABYTE GTX1650 SUPER WF2-B450M S2H-WD 1TB DİSK-CRUCIAL 8GB RAM - Vatan Bilgisayar) sırasıyla neler yapmam gerektiğini anlatabilir misiniz?

Öncelikle uzun kullanımlar dilerim Windows kurmak gerekir eğer SSD varsa Windows'u SSD'ye kurmanızı tavsiye ederim daha hızlı bir kullanım elde edersiniz, sonra BIOS uptade yapmanız gerekir sonrasında parçalarınızın sürücülerini yüklemeniz lazım.

Temiz format ile Windows 10 kurmak, BIOS güncellemesi, Windows Update güncellemeleri, güncel ekran kartı Driver'i kurmak. Bu kadar başka yapman gereken bir şey yok. Bir de tercihen nihai performans modunu açabilir ve BIOS üzerinden X. M.P açabilirsin.

Daha iyi bir bilgisayar toplayabilirdiniz bu paraya ama bize sadece hayırlı olsun demek düşer. Sırasıyla yapman gerekenler.
-BIOS Update.
-OS kurulumu ( herhangi bir işletim sistemi. Win, Linux vs.)
-Bileşenlerin Driver Update'ini yapmak. ( Driver Update yorumlarını okuyun forumlarda ki. Eğer bir sorun varsa Driver'da, bir sonrakini bekleyin.

Öncelikle uzun kullanımlar dilerim Windows kurmak gerekir eğer SSD varsa Windows'u SSD'ye kurmanızı tavsiye ederim daha hızlı bir kullanım elde edersiniz, sonra BIOS uptade yapmanız gerekir sonrasında parçalarınızın sürücülerini yüklemeniz lazım.

Donanım arşivi kanalında görmüştüm de önce BIOS'u güncellemek Windows'un performansını artır diyordu bu iddia doğru mu?

Geri
Yukarı