Çözüldü KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Berkay Keleş

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayarı yeni aldım ve her 1-2 günde bir durduk yere mavi ekran veriyor. Sebebi hakkında bir fikrim yok. Başka mavi ekran hatası alanlara verdiğiniz cevaplara göre minidump dosyalarını istiyormuşsunuz fakat nasıl atacağımı bilmiyorum ama fotoğrafını şöyle bırakayım. (Ekran kartı güncel.)

resim_2021-01-20_144510.png

Çözüm
Biraz geç dönüş yapıyorum fakat bu sorunu internetten araştırdığımda sorunu yaşayanları görmüştüm, ama hiçbiri çözüm bulamamıştı. Şimdi ben sizlere sürecimi anlatacağım. GameGaraj garantisine bilgisayarımı 4. sefer gönderişimdeki yetkili bilgisayarımdaki mavi ekran sorununu format atarken yaşadığını söyledi. O da RAM'lerimi değiştirip tekrar format atmış ve yine yaşamış. Ardından CPU'mu değiştirmiş ve 6 kere format atmasına rağmen sorun yaşanmamış. Bilgisayarım şu anda elimde ve 1 aydır sapasağlam çalışmakta. Eğer sizde böyle bir sorun yaşıyorsanız ve garantidekiler biz görmedik hatayı diyorlarsa işlemcinin değiştirilmesi için ısrar edin. 15 sayfalık tartışmamızda bana yardım etmeye çalışan herkese çok çok teşekkür ederim.
Denilen her şeyi harfi harfine yaptım. Sadece kulaklığımı şuanlığına çıkartmam mümkün değil.
BIOS sürümün güncelle.
Best motherboard manufacturers. Biostar provides various high quality motherboard gaming series, including am4 motherboa

"Dısm" rehberini uygula.
Rehber: DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır?

Ekran kartı sürücüsü güncel değil ise güncelle.

Xbox veya PlayStation kolları kullanmayın.

Sisteme sadece şu an klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın.

Diske HD Tune yazılımı ile "error scan" testi yap. Sonuçları paylaş. Hard Disk Sentinel yazılımı ile sağlık derecelerini ve s. M. A. R. T verilerini paylaş.

Fotoğraflarda gördüğünüz gibi her şeyi yaptım fakat bugün 11'de yediğim mavi ekranın minidump dosyası ekte:
Başka bir öneriniz var mı acaba yoksa eğer sorunun bahsettiğim gibi kulaklıktan ötürü olduğu kanısına varıp garantiye başvuracağım.
BIOS sürümün güncelle.
Best motherboard manufacturers. Biostar provides various high quality motherboard gaming series, including am4 motherboa

"Dısm" rehberini uygula.

Ekran kartı sürücüsü güncel değil ise güncelle.

Xbox veya PlayStation kolları kullanmayın.

Sisteme sadece şu an klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın.

Diske HD Tune yazılımı ile "error scan" testi yap. Sonuçları paylaş. Hard Disk Sentinel yazılımı ile sağlık derecelerini ve s. M. A. R. T verilerini paylaş.

Az önce yazdığım cevap için özür dilerim bir karışıklık oldu orada düzeltiyorum.

Fotoğraflarda gördüğünüz gibi her şeyi yaptım fakat bugün 11'de yediğim mavi ekranın minidump dosyası ekte:

Başka bir öneriniz var mı acaba yoksa eğer sorunun bahsettiğim gibi kulaklıktan ötürü olduğu kanısına varıp garantiye başvuracağım.
Ufak bir hata yaptım üstteki 2 minidump dosyası da aynıdır aynı iletiyle cevap yoluyla yazdığım için ufak bir karıştırdım özür dilerim.

Dosya Ekleri

• HD Tune Pro Error Scan.PNG
    HD Tune Pro Error Scan.PNG
    32,4 KB · Görüntüleme: 41
  • Hard Disk Sentinel ekran.PNG
    Hard Disk Sentinel ekran.PNG
    77 KB · Görüntüleme: 39
  • Hard Disk Sentinel S.M.A.R.T 1.PNG
    Hard Disk Sentinel S.M.A.R.T 1.PNG
    80,9 KB · Görüntüleme: 41
  • Hard Disk Sentinel S.M.A.R.T 2.PNG
    Hard Disk Sentinel S.M.A.R.T 2.PNG
    84 KB · Görüntüleme: 43
BIOS güncellememişsin galiba. Güncelleyin.

Disklerde sorun yok.

Kulaklığı çıkartın ve mavi ekran alıp almadığına bakabilirsin.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

BattlEye kaldır.

Easy Anti Cheat kaldır.

USB portu olarak sadece klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın. USB çıkışlarını tak çıkart yap.

BIOS güncellememişsin galiba. Güncelleyin.

Disklerde sorun yok.

Kulaklığı çıkartın ve mavi ekran alıp almadığına bakabilirsin.

"Sfc /scannow" rehberini uygula.

BattlEye kaldır.

Easy Anti-Cheat kaldır.

USB portu olarak sadece klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın. USB çıkışlarını tak çıkart yap.

BIOS güncellemesi için internetten baktığıma göre FAT32/16 flash bellek gerekiyormuş. Benim 2 GB'lık belleğimin özelliklerine sadece FAT yazıyor onun üzerinden yaparsam bir sıkıntı oluşur mu internette araştırdım bulamadım.

Bence riske girmeye değmez. FAT32/16 GB bellek ile yapın.

Anakart ile ilgileniyorsun şu an. Kolaya alınacak bir şey değil.

PC: GameGaraj aquaris 5A (değiştirilmiş)
2-3 forum açtım denilen her şeyi yaptım hiçbir şey değişmeyince garantiye sordum Windows'u tekrar yükle dedi yaptım daha Google'yi indirirken mavi ekran yedim minidumpım ekte:

Bilmiyorum bir anlam ifade eder mi ama genellikle (%80) ben PC başından 30dk gibi bir süre gidip geldiğimde yemiş olduğumu görüyorum.

BIOS sürümünü güncelle.

BIOS üzerinden XMP özelliğini kapat.

Windows hızlı başlatma kapat.

"DISM" rehberin ilk 3 adımını uygula.

Ekran kartı sürücün güncelliğini kontrol eder misin? Güncel değil ise güncelle.

Ağ kartın varsa donanım kimliğini paylaş. Sürücüsünü bulmak için.

Aygıt yöneticisinde ağ bağdaştırıcılarını aç ve ekran görüntüsünü paylaşın.

- BIOS güncelle:

- Ağ kartı sürücünü güncelle:

- Kablosuz ağ kartı sürücünün donanım kimliğimi söyle.

- Klavye ve fare harici USB aygıtlarını çıkarın, klavye ve fareyi başka portlara takın. Çevre birimlerinin yazılımı varsa sil.

- Rehberi uygula:

- Memtest86 yap.

BIOS sürümünü güncelle.

BIOS üzerinden XMP özelliğini kapat.

Windows hızlı başlatma kapat.

"DISM" rehberin ilk 3 adımını uygula.

Ekran kartı sürücün güncelliğini kontrol eder misin? Güncel değil ise güncelle.

Ağ kartın varsa donanım kimliğini paylaş. Sürücüsünü bulmak için.

Aygıt yöneticisinde ağ bağdaştırıcılarını aç ve ekran görüntüsünü paylaşın.
Ağ kartı dediğiniz şeyi bulamadım aygıt yöneticisinde gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• 1611826445167.png
    1611826445167.png
    23,4 KB · Görüntüleme: 49
Kablosuz falan demedim ben.

O TP LİNK adaptörün şimdi üstüne tıkla ve ayrıntılar kısmına gel. Orada "değer" yazısını göreceksin. Oranın altına yazılar olacak onları "ctrl+c" yap ve buraya yapıştır.

Kablosuz falan demedim ben.

O TP-Link adaptörün şimdi üstüne tıkla ve ayrıntılar kısmına gel. Orada "değer" yazısını göreceksin. Oranın altına yazılar olacak onları "ctrl+c" yap ve buraya yapıştır.
Sadece ''TP-Link Wireless nano USB adapter'' var.

Dosya Ekleri

• resim_2021-01-28_124009.png
    resim_2021-01-28_124009.png
    13,4 KB · Görüntüleme: 55
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı