Çözüldü KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Berkay Keleş

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayarı yeni aldım ve her 1-2 günde bir durduk yere mavi ekran veriyor. Sebebi hakkında bir fikrim yok. Başka mavi ekran hatası alanlara verdiğiniz cevaplara göre minidump dosyalarını istiyormuşsunuz fakat nasıl atacağımı bilmiyorum ama fotoğrafını şöyle bırakayım. (Ekran kartı güncel.)

resim_2021-01-20_144510.png

Çözüm
Biraz geç dönüş yapıyorum fakat bu sorunu internetten araştırdığımda sorunu yaşayanları görmüştüm, ama hiçbiri çözüm bulamamıştı. Şimdi ben sizlere sürecimi anlatacağım. GameGaraj garantisine bilgisayarımı 4. sefer gönderişimdeki yetkili bilgisayarımdaki mavi ekran sorununu format atarken yaşadığını söyledi. O da RAM'lerimi değiştirip tekrar format atmış ve yine yaşamış. Ardından CPU'mu değiştirmiş ve 6 kere format atmasına rağmen sorun yaşanmamış. Bilgisayarım şu anda elimde ve 1 aydır sapasağlam çalışmakta. Eğer sizde böyle bir sorun yaşıyorsanız ve garantidekiler biz görmedik hatayı diyorlarsa işlemcinin değiştirilmesi için ısrar edin. 15 sayfalık tartışmamızda bana yardım etmeye çalışan herkese çok çok teşekkür ederim.
Hocam aslında GameGaraj'ın böyle bir şey yapacağını düşünmüyorum. Eğer durum çözülmez ise garantiye gönderebilirsiniz. Göndermeden önce sitenin canlı destek ekibini sorgulayın biraz. Onlar da bir şey yapamazsa gönderin derler zaten.

Haklı olabilirsin aslında ama anlarsın ki arayıl tatilini bilgisayarsız geçirme fikri pek hoşuma gitmiyor. Son bir kez yeni 2 minidump dosyamı paylaşayım bir sonuç çıkmazsa başka yolu yok gibi.

Herkese uğraşları için çok teşekkür ederim yakın zamanda göndereceğim garantiye.

Arkadaşlar önceki 3 konuda da görebileceğiniz gibi mavi ekran hatası alıyordum. Garantiye gönderdim ve hiçbir sorun olmadığı söylendi. Garantiden geldi yine mavi ekran yedim GameGaraj destek ile konuştum. Adam RAM'ini sök teker teker mavi yemediğin zaman bırak diyor ne yapayım?
Not: Şu ana kadar hiçbir zaman oyunda iken yaşanmadı sadece masaüstünde.

Bütün sürücüler güncel değil mi? Güncel değil ise güncellemelisin.
Ekran kartı sürücün güncel değil ise güncelle.

Yonga seti sürücünü güncelle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS sürümünü güncelle. Önceden demiştim.

Farenin USB çıkışını tak çıkart yap.

BattlEye kaldır.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

Bütün sürücüler güncel değil mi? Güncel değil ise güncellemelisin.
Ekran kartı sürücün güncel değil ise güncelle.

Yonga seti sürücünü güncelle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

BIOS sürümünü güncelle. Önceden demiştim.

Farenin USB çıkışını tak çıkart yap.

BattlEye kaldır.

"Sfc /scannow" rehberini uygula.

Bilgisayarımda BattleEye olmadığı için kaldıramadım(en azından ben bulamadım ve battleye kullanan bir oyunum yok). Onun harici dediğin her şeyi yaptım. Daha önce FAT32 flashım olmadığı için yapamamıştım BIOS işlemini. Şimdi ise GameGaraj'ın hediye flashından yaptım. Bilgisayarı açık bırakacağım bir süre bilgilendirme yaparım.

BIOS güncellemişsiniz.

Sanki biraz disk ile ilgili mavi ekran almışsınız.

Diskleri kontrol etmiş miydik?

Diskine taktığın SATA kablolarını kontrol eder misin?

HD Tune ile "error scan" testi yapmadıysan yap. Sonucunu paylaş. HD Sentinel yazılımı ile sağlık dereceni paylaş.

BIOS güncellemişsiniz.

HD Tune ile "error scan" testi yapmadıysan yap. Sonucunu paylaş. HD Sentinel yazılımı ile sağlık dereceni paylaş.
SATA Kablosunu nasıl kontrol ederim bir fikrim yok gamegarajdan kurulu gelmişti. HD Sentinel testi yapmıştım önceki konularda temiz çıkmıştı.
BIOS güncellemişsiniz.

HD Tune ile "error scan" testi yapmadıysan yap. Sonucunu paylaş. HD sentinel yazılımı ile sağlık dereceni paylaş.

Önceki konularda bir arkadaş RAM veya slotumda sorun olduğunu garantiye göndermem gerektiğini söylemişti gönderdim ve OCCT diye bir uygulama üzerinden tüm testleri yapmışlar ve temiz çıkmış. Bir çözüm fikriniz var mı?

1612610937086.png

Galiba burası SATA kablosunu taktığın yer. Bu kablonun ucunun biri buraya takılı diğeri diske takılı olacaktır. Tam takılı falan değilse düzeltin veya tak çıkart yapın.

Kabloyu takip ederseniz zaten diski bulabilirsiniz.

Videonun 28. dakikaya getirin ve izleyin. Anlamak için gösteriyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı