Yeni Bilgisayar Ne Zaman Alınmalı?

HyperionFuryXL

Kilopat
Merhaba arkadaşlar,

Sömestr yaklaştı. Ben de yeni bir oyun sistemi toplamak istiyorum. Ama ailem sistemin dikkatimi dağıtıp derslere odaklanamayacağımı düşünüyor. Aksine, yeni bir PC gerçekten istiyorum ve bana almadıkları için dikkatim dağılıyor. Çünkü yıllardır eski bilgisayarımla idare ettim. Çok yeni bir şey istemiyorum. Technopat zaten bir tane GTX 1060 sistem topladı, ondan toplamayı düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Evet liseden önceki son senen. Önünde önemli bir TEOG sınavın var. Uzun yıllar kötü bir sistemle savaş verdikten sonra yeni ve düzgün bir bilgisayar toplayan biri olarak sana şu an toplamanı tavsiye etmem. Gerçekten çok fazla dikkatini dağıtabilir. Sana önerim, yanlış bilmiyorsam TEOG sınavı nisan ayında, sınav geçene kadar biraz daha para biriktirip, sınavını başarılı bir şekilde atlattıktan sonra yaz tatili için bu bilgisayarı toplamandır. Bu konuda kendine ödül sistemi kurabilirsin. Yani, bu sınavdan başarılı bir sonuç alırsam bu bilgisayarı toplamaya hak kazanırım diye düşünmelisin. Bu senin sınava daha iyi hazırlanmana yardımcı olacaktır.

Evet liseden önceki son senen. Önünde önemli bir TEOG sınavın var. Uzun yıllar kötü bir sistemle savaş verdikten sonra yeni ve düzgün bir bilgisayar toplayan biri olarak sana şu an toplamanı tavsiye etmem. Gerçekten çok fazla dikkatini dağıtabilir. Sana önerim, yanlış bilmiyorsam TEOG sınavı nisan ayında, sınav geçene kadar biraz daha para biriktirip, sınavını başarılı bir şekilde atlattıktan sonra yaz tatili için bu bilgisayarı toplamandır. Bu konuda kendine ödül sistemi kurabilirsin. Yani, bu sınavdan başarılı bir sonuç alırsam bu bilgisayarı toplamaya hak kazanırım diye düşünmelisin. Bu senin sınava daha iyi hazırlanmana yardımcı olacaktır.
Öneri için teşekkürler. Yani biraz daha sabredeceğim. Biraz zor olacak ama. :D

Sabret, sonu elbet güzel olacaktır. İyi bir sonuç, iyi bir lise ve iyi bir bilgisayarla yaz tatilini geçireceğini düşün. :)

Sabret, sonu elbet güzel olacaktır. İyi bir sonuç, iyi bir lise ve iyi bir bilgisayarla yaz tatilini geçireceğini düşün. :)
İlk TEOG güzel geçmişti, 1 yanlış yapmıştım. İnşallah diğerinden yanlış çıkarmam.
Eski bilgisayar yetmedigi zaman alinmali.
Oynamak istediğim oyunlar için yetmiyor. Ama onun dışındaki işlerimi (Word'de yazı yazma, ödevlerime bakma, vb.) yapabiliyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı