Yeni Bilgisayar ve Gelen Problemler

merseyhmon

Kilopat
Daha fazla  
Hepinize merhaba arkadaşlar.Laptopumu sattıktan sonra bir hevesle bilgisayarımı topladım,fakat birleştirmeyi bir arkadaş yaptı ve kendisi işlemciye 3.5 dan 3.8 e o.c ve ekran kartınada biraz o.c yaptı.Daha sonra sürücüler falan derken windows 8 64 biti kurdum.Fakat problemler bitmedi resmen masaüstünden soğuttular beni, hazır kasa alsaymışım keşke dedim yani.Size problemlerimden bahsedeyim: ilk olarak bilgisayarım çok geç kapanıyor laptopum 5-10 sn arasında kapanırken masaüstüm 1 dakikayı buluyor bazen.2. olarak ön jaklardan gelen cızırtı problemim arkada sıkıntı yok ama öne takınca kulaklıktan cızırtı geliyor.3. olarak görev yöneticisi çok geç açılıyor ama bir kere açıldıktan sonra hemen hızlıca açılıyor.4. ve son problemim ise kasadan gelen cızırtı kasadan bir cızırtı geliyor arkadaşım hdd den geldiğini söylüyor ama donanım hakkında bilgim olmadığı için emin olamıyorum, fakat örnek olarak amd stability test başladığında veya bazı oyun programlar cızırtı kesiliyor.
5. problemim ise harddisk ve bellek kullanımının zaman zaman %100 olması sistemi combo fixlede kaspersky ilede tarattım bir virüs yok, programlarım oyunlarım zaten crackli değil orjinal. Evet arkadaşlarım problemlerim bunlar lütfen bana yardımcı olun cidden masaüstübilgisayardan soğumuş durumdayım. Sistemim:

Fx6300 3.8ghzde kullanıyorum

1gb hd7850 256 bit o.c sapphire ekran kartı (biraz o.c yapılmış)

m5a78 lxm3 (yanlış hatırlamıyorsam) 1866mhz anakart

4gb corsair 1600mhz ram (1333de çalışıyor onu halledicem daha)

1tb WD Caviar Blue HDD

Everest rhino 432 600w kasa.

Keşke bilen birine monte ettirseymişsiniz. Kulaklık cızırtı problemi bende de oluyor ara sıra. Bilgisayar başlayınca takın kulaklığı. Çat diye bir müzik dinlerken veya oyun oynarken takınca oluyor öyle.

Windows'u yeniden kur.(windows'u nerden indirdiğine bağlıda olabilir. yanı yazılım hasarı) Kurduktan sonra yine sıkıntı varsa HDD arızalı olabilir. Servise göndermenizi öneririm. (yada önce arıza programı çalıştırabilirsiniz.)İkincisi hızlı bir sistem içi ssd şart 200 tl ye bir 120 gb alın rahat edin. Kulaklık cızırtı olayına gelirsek arkadaşın yeni nesil porta eski nesil kablo bağlantısı (veya tam tersi) yapmış olabilir. Yada kulaklık yuvasında sıkıntı vardır. En iyisi bilene götür.

Keşke bilen birine monte ettirseymişsiniz. Kulaklık cızırtı problemi bende de oluyor ara sıra. Bilgisayar başlayınca takın kulaklığı. Çat diye bir müzik dinlerken veya oyun oynarken takınca oluyor öyle.
hocam arkadaş dedim ama büyük komşu vardı bilgisayar mühendisi o taktı sonra bir arkadaş geldi oda bidaha baktı.

Windows'u yeniden kur.(windows'u nerden indirdiğine bağlıda olabilir. yanı yazılım hasarı) Kurduktan sonra yine sıkıntı varsa HDD arızalı olabilir. Servise göndermenizi öneririm. (yada önce arıza programı çalıştırabilirsiniz.)İkincisi hızlı bir sistem içi ssd şart 200 tl ye bir 120 gb alın rahat edin. Kulaklık cızırtı olayına gelirsek arkadaşın yeni nesil porta eski nesil kablo bağlantısı (veya tam tersi) yapmış olabilir. Yada kulaklık yuvasında sıkıntı vardır. En iyisi bilene götür.
ya hocam oyunları programları indiremem kota aşılı ve ayın 7 sindeyiz ve indirmem gereken çok oyun program vb.var (youtube ve canlı yayın işiyle uğraşıyorum). Bir yerde okumuştum o cızırtının ekran kartı fanlarıdan gelebildiği söyleniyordu ihtimal varmı ?

hocam arkadaş dedim ama büyük komşu vardı bilgisayar mühendisi o taktı sonra bir arkadaş geldi oda bidaha baktı.

ya hocam oyunları programları indiremem kota aşılı ve ayın 7 sindeyiz ve indirmem gereken çok oyun program vb.var (youtube ve canlı yayın işiyle uğraşıyorum). Bir yerde okumuştum o cızırtının ekran kartı fanlarıdan gelebildiği söyleniyordu ihtimal varmı ?
Benim dediğim program en fazla 70 mb falan. ekran kartından geleceğinin pek ihtimalini vermiyorum. eğer kablo vs. sürtmüyorsa. Tavsiyem kasanın içini açıp dikkatlice dinleyip sesin kaynağını bulmakta veya arıza tespit programını çalıştırmakta. Ama ben olsaydım önce kasanın içini açar cızırtının nerden geldiğini bulmaya çalışır sonra arıza tespit programını çalıştırıldım.

Benim dediğim program en fazla 70 mb falan. ekran kartından geleceğinin pek ihtimalini vermiyorum. eğer kablo vs. sürtmüyorsa. Tavsiyem kasanın içini açıp dikkatlice dinleyip sesin kaynağını bulmakta veya arıza tespit programını çalıştırmakta. Ama ben olsaydım önce kasanın içini açar cızırtının nerden geldiğini bulmaya çalışır sonra arıza tespit programını çalıştırıldım.
Deniycem hocam teşekkür ederim. Birde sizce sorun parçalardan kaynaklı olabilir mi ? Sonuçta bilgisayar yeni bişey varsa direk firma ile irtibata geçmeyi deniyim geç olmadan.

Olabilir. Benim süphelendiğim parça hardisk. Ama önce dediğim gibi kasanın içini aç ve sesin kaynağını bul nerden ses geliyor ise ona göre birde arıza tespit programına bakmanı öneririm...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı