Yeni bilgisayara görüntü gelmiyor

Yusuf246

Centipat
Geçtiğimiz ay yeni bir bilgisayar aldım 1 hafta oynadım. Sabah kalktım ve bilgisayarın tüm parçaları sapa sağlam çalışıyor ama görüntü gelmiyor. Sonra Vatan'a götürdük Vatan'da ekran kartını çıkartıp başka bir ekran kartı taktılar ve bilgisayar açıldı. Ekran kartı arızalanmış dediler. 15 gün sonra geri geldi.
Vatan'da bilgisayarın çalışıp çalışmadığını kontrol ettiler ve çalışmadı. Zaten servistende ekran kartı sağlam dediler. Benim ekran kartım başka bir bilgisayarda çalışıyor fakat benim bilgisayarımda çalışmıyor. Bütün PC'yi gönderdiler bu sefer servise. 15 gün sonra geldi ve anakart ve işlemciyi değiştirip yollamışlar ardından PC'yi Windows kurduktan sonra açıldı ve yeni oyun yüklemeden önce eski bir oyun yükledim yeni indireceğim oyunlar indirilene kadar onu oynardım diye. Neyse indirdim dedim oyunu yarın devam ettiririm diye bilgisayarı kapadım ve sabah açtım ve gene aynı sorun.
Ekranla alakalı dedim başka bir monitöre denedim olmadı. Bu monitor yeni nesil olmasına rağmen açılmadı. Sebebini bilen var mı lütfen yardım etsin.

PC özellikleri:

Gigabyte B450M S2H
RX590 Pulse 8 GB
Balistix 8 GB 3000MHz
HyperX Fury 480GB SSD
Ryzen 5 2600
600W PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle geçmiş olsun. Yeni PC alıpda bunları yaşaman gerçekten kötü bir durum. Eger ekran kartı anakart ve monitörden kaynaklı sorun degilse Power supplyden olabilir belki de kabloları girişleri yanlış veya eksik takmışta olabilirler. Senin burada yapabilcegin kendi başına bir şey yok tamir vs etmeni de önermem zaten yeni almışsın geri götür iade iste mümkünse veya başka Power takıp denemelerinde isteyebilirsin ama neticede belliki bir şeyler sorunlu ve bu sıfır aldıgın bir şey karar senin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı garantiye gönderdik 2 gün önce geldi çalışıyor.fakat sabah açtımda tekrar sinyal yok hatası alıyorum.servise gönderdik ve bilgisayarı açıp kapatmışlar ve bilgisayar açılmış sorun yok demişler. Güç kaynağı vs. Herşey bakmışlar.Cidden bu sorunu yaşayan başka bir kul yokmu.

Bilgisayarı garantiye gönderdik 2 gün önce geldi çalışıyor.fakat sabah açtımda tekrar sinyal yok hatası alıyorum.servise gönderdik ve bilgisayarı açıp kapatmışlar ve bilgisayar açılmış sorun yok demişler. Güç kaynağı vs. Herşey bakmışlar.Cidden bu sorunu yaşayan başka bir kul yokmu.
Ben yasamistim. BIOS CMOS sifirlayinca acilmisti. Baska elektrik prizi denermisin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı