Yeni bilgisayara hangi testler yapılmalı?

İndirmek için buraya bakabilirsin:
Kurulum için rehber istersen:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Telefondayım bakamıyorum da bios güncellemesinden farklı bir şey herhalde değil mi ?

@Genzonzi Önce RAM sonra soğutucu tak gitsin. O bahsettiğin konuya yazmıştım, belki hatırlarsın. Onun sebebi soğutucu braketinin ters takılmasından dolayıydı. Soğutucu 180 derece döndürülürse sorun çözülecekti. Benim anakarta sığdıysa seninkine havada karada sığar kısaca. 😂 Çok büyük ve kaslı bir soğutucu değil.
Bahsettiğim şey şu iki braket:
1659025798949.png

Bunlardan biri uzun, diğeri kısa.

@Genzonzi Önce RAM sonra soğutucu tak gitsin. O bahsettiğin konuya yazmıştım, belki hatırlarsın. Onun sebebi soğutucu braketinin ters takılmasından dolayıydı. Soğutucu 180 derece döndürülürse sorun çözülecekti. Benim anakarta sığdıysa seninkine havada karada sığar kısaca. 😂 Çok büyük ve kaslı bir soğutucu değil.
Bahsettiğim şey şu iki braket:
Eki Görüntüle 1466806
Bunlardan biri uzun, diğeri kısa.
Ssd gelince işlemci, ram, soğutucu, ssd şeklinde takarım inşallah bir daha da sizi yormam forumda 😂😂

@Emma Stone @Strider0628 hocalarım selamlar. Benim ssd inşallah gelecek 1-2 saate ve montajı tamamlayıp pcyi açmaya çalışacağım. Fakat ben parçaları toplayıp çalıştırdıktan sonra bir işlem yapmam gerekiyor mu UEFI felan bişeyler vardı ? Çünkü windows10 key alacağım sağlamlisanstan, sadece onunla aktif etmem yetecek mi ? Yani bilgisayarı toplayıp düğmesine bastıktan sonra direk masaüstü ekrana gelecek mi ekran ?

NOT : Sanırım buldum. İnşallah becerebileceğim bugün bütün bu işlemleri :D

Son düzenleme:
@Genzonzi Windows'u kendin kurman gerekli.
Win 10 için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Win 11 için:

@Genzonzi Windows'u kendin kurman gerekli.
Win 10 için:
Win 11 için:
Hallettim hocam çok şükür, bios güncelledim, ekran kartı driver kuruyorum, sistem güzel çalışıyor gibi sıcaklık testlerine geçeceğim derken. Tek sorunum fanın biri çalışmıyor..

OCCT ve Furmark kullanabilirsin. Furmarki actiktan sonra Cpu stress testini ac OCCT den bak bakalım.

Cpu testini acarken small data set'i seç.

Furmarkta ise Xtreme burn-in'i aç.
Hocam dediğiniz gibi OCCT yaptım furmarkla birlikte ama Furmark 1.dkya gelmeden kapando OCCT devam etti. İşlemci ısı değerleri iyi gözüküyor fakat 3.3ghz'de çalışıyor. Daha hızlı çalışması lazım değil mi ? @Emma Stone sizde bakabilirseniz hocam.

Ekran kartı çıkması gereken saat hızının altında sanırım ama değerler iyi gözüküyor. Bir de ayarlar bu şekildeydi 8x felan seçmemişim. Resolution olarak 2K mı seçmemiş lazım bir de ben 2K kullanacağım zaten.

@Jaewyn Hocam siz anlarsanız sizde bakın isterseniz :)

( Not : LoL girdiğimde 3900-4000mhz'lerde dolaşıyor sanırım işlemci hızında sorun yok )

Dosya Ekleri

• CPU Test.PNG
    CPU Test.PNG
    422,3 KB · Görüntüleme: 28
  • Ekran Kartı AMD Adrenalin.PNG
    Ekran Kartı AMD Adrenalin.PNG
    111,5 KB · Görüntüleme: 30
  • Furmark Test.PNG
    Furmark Test.PNG
    2 MB · Görüntüleme: 28
  • Furmark ekran.PNG
    Furmark ekran.PNG