Rufus'a gerçekten ihtiyaç var mı?

Windows'un kendi sitesinden bahsediyoruz. Nasıl güncel olmayacak? Ayrıca güncel olmasa bile Windows Update üzerinden güncelleniyor zaten.
Dışarıdan iso indirecek olsanız bile fat32 ile biçimlendirilmiş boş flaşa isonun içerisini sürükleyip çalışan bir kurulum flaşı yapabilirsiniz. Tabi bu forumdakiler bunu her ne kadar çalışsa da kabul edemiyorlar. Rufus'a gerek yok. Rufus yokken böyle yapıyorduk. Hala da ya böyle ya da kurulum aracıyla kurulum yapıyoruz.

Dışarıdan iso indirecek olsanız bile fat32 ile biçimlendirilmiş boş flaşa isonun içerisini sürükleyip çalışan bir kurulum flaşı yapabilirsiniz. Tabi bu forumdakiler bunu her ne kadar çalışsa da kabul edemiyorlar. Rufus'a gerek yok. Rufus yokken böyle yapıyorduk. Hala da ya böyle ya da kurulum aracıyla kurulum yapıyoruz.
FAT32'ye nereden biçimlendireceksin hocam? Fazla bilmeyen kullanıcılar için Rufus hem sade, hem de basit bir program.

Dışarıdan ISO indirecek olsanız bile FAT32 ile biçimlendirilmiş boş flaşa ISO'nun içerisini sürükleyip çalışan bir kurulum flaşı yapabilirsiniz. Tabii bu forumdakiler bunu her ne kadar çalışsa da kabul edemiyorlar. Rufus'a gerek yok. Rufus yokken böyle yapıyorduk. Hala da ya böyle ya da kurulum aracıyla kurulum yapıyoruz.

Hocam FAT32 belleğe dosyaları atarak kurulum yapanı görmedim. Windows ISO yazma programı veya Rufus programı boot dosyalarını gösterterek yazdırıyor. Sizin dediğiniz direk rastgele USB belleğe dosya yazdırmak gibi oluyor.
FAT32'ye nereden biçimlendireceksin hocam? Fazla bilmeyen kullanıcılar için Rufus hem sade, hem de basit bir program.

Disk biçimlendir'den biçimlendirebilir.

Hocam FAT32 belleğe dosyaları atarak kurulum yapanı görmedim. Windows ISO yazma programı veya Rufus programı boot dosyalarını gösterterek yazdırıyor. Sizin dediğiniz direk rastgele USB belleğe dosya yazdırmak gibi oluyor.

Orada belirttim zaten. Rufus daha basit kalıyor disk yönetimi'ne göre.

Orada belirttim zaten. Rufus daha basit kalıyor disk yönetimi'ne göre.
Arkadaşlar şaka mı yapıyorsunuz? Biçimlendirmek için niye disk yönetimine giriyorsunuz bilgisayrdan flaşa' sağ tık>biçimlendir yapmanız yeterli.
çok basit. bu bilgisayarımdan sağ tık biçimlendir diyorsunuz. Zaten varsayılan ayar fat32 oluyor. Fazladan bir işlem yapmaya gerek yok.
Bu arada Rufus'un bir eksisi daha var, dikkatli kullanılmadığında flaşı bozabiliyor. Bu forumda açılmış çeşitli konulara rastlayabilirsiniz. Benim arkadaşın başına da geldi.

Siz bilgisayardan anlamıyor musunuz bana öyle geliyor adam gibi video çekseniz Windows ISO'ya driver, güncelleme, program buradaki herkes faydalanırdı.
Formdaki bütün arkadaşlara diyorum.

Nerden çıkardınız bilgisayardan anlamadığımı? Bilgisayardan anlamıyor olsaydım herkes gibi Technopat videosunu izleyip ben de sesimi çıkarmadan Rufus ile oyalanıyor olurdum. O Technopat videosu bütün Windows kurulum yöntemlerinin unutulmasına sebep oldu.
Ben dediğim iso yöntemini ortaokul 1'de (5. sınıf) kendim buldum ve işlevsel bir yöntemdir.
Windows kurulum aracı ile de sayısız kurulum gerçekleştirdim.
Rufus'a bir ara giriyim dedim sonra direkt bıraktım baktım her seferinde Rufus açıp ayar yapmak bana bir şey katmıyor bıraktım.

Geri
Yukarı