Yeni bilgisayarda her şeyin doğru olduğunu nasıl anlarım?

foxyN

Decapat
Daha fazla  
Dün işlemcinin de elime ulaşmasıyla PC parçalarını tamamlamış oldum ve hepsini kasaya monte ettim. BIOS'u güncelledim. İşletim sistemini kurdum. Aygıt Yöneticisine baktım ve chipset güncellemesini yaptım şu an Aygıt Yöneticisinde hiçbir sorun gözükmüyor. Buna göre PC de yapmam gereken başka bir kontrol var mıdır? Kablolama konusunda hata yaşamış olabilir miyim? Kablolama yanlışı nasıl anlaşılır?

***Ek olarak Corsair Carbide Spec Delta 550W 80+ kasa kullanıyorum 3 RGB 1 Egzoz fan mevcut fakat anakartımda 1 adet CHA_FAN girişi bulunduğundan bunları kasanın içinden çıkan bir bağlayıcıyla birleştirdim ve ardından anakartımdaki CHA_FAN_1 bölgesine taktım hepsi sorunsuz bir şekilde çalışıyor fakat ileride sıkıntı çıkar mı?

Ekran kartı sürücülerini de yaptıysanız işlem tamamlanmış. Fan olayında sıkıntı çıkacağını sanmıyorum, zaten kablonun amacı o. Ön panelde yanlış taksan açılmazdı. Benim bildiklerime göre hata yapmamışsın.

"Sfc /scannow" komutunu CMD'ye girin.

Ne işe yarayacak bu komut?
Ekran kartı sürücülerini de yaptıysanız işlem tamamlanmış. Fan olayında sıkıntı çıkacağını sanmıyorum, zaten kablonun amacı o. Ön panelde yanlış taksan açılmazdı. Benim bildiklerime göre hata yapmamışsın.
İlgi ve alakanız için teşekkürler.

Donanımsal bir sorun yok o halde? Belki yazılımsal mı vardır demek oluyor bu ?
Donanımsal olarak yazdığınıza göre bir şey yok. Bazen Windows hatalı kurulabiliyor. Arkadaşımın laptopunda olmuştu. Yeni yazdırılmış USB'den kurmuştu fakat hala hatalar vardı o komutla çözdük.

Yeni konular

Geri
Yukarı