Yeni bilgisayarda oyun oynarken mavi ekran hatası

Perosvue

Hectopat
Daha fazla  
Daha 3 4 gün önce bir sistem topladım. 2 gün boyunca sorunsuz çalışırken oyun esnasında bir anda gitti ve mavi ekran verdi. Format attık windowsu tekrar yükledi donanımsal bir çakışma olabileceği yazıyor. Bilgisayarcıya götürdüğümde sıkıntının %90 anakartta olduğunu söyledi. Anakartın VGA çıkışından görüntü alamadığını söyledi ama boşu boşuna anakart değiştirmek istemiyorum daha önce yaşamış olan varsa yardımcı olabilir mi kesin sorun anakartta mı? Eksik bilgi vermiş olabilirim sorabilirsiniz aşağıda modeller yazıyor bu arada Ryzen zaten desteklemiyor diye biliyorum. VGA çıkışından görüntü alamama sebebi olarak o yüzden emin değilim.
  • ASUS A320M-K anakart
  • 1500X
  • Dual 1060
  • Gskill 3000 MHz 8 GB
  • 600W güç kaynağı
Ne olabilir nerede yanlış yaptım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt yöneticisine girdiğinizde hatalı bir aygıt var mı?
Şu an oyun oynamayı denediğinizde sorun yaşıyor musunuz?
Windows tarafından verilen hatanın ekran görüntüsünü paylaşır mısınız?
Olay günlüğü defterinde aygıtlarla ilgili rapor olabilir inceleyebilirsiniz.

Sorununuz anakartta olabilir.
Ama bu konuda bir şey söylemek için mavi ekran hatasına tam olarak neyin sebeb olduğunu bilmek gerekir. Öncelikle Minidump Dosyalarını Upload Etme ilgili konudan minidump dosyalarını upload ediniz.
Bunların dışında görüntü alabiliyorsanız BIOS güncellemeyi deneyebilirsiniz.
Çünkü yeni model anakartlarda sıkça karşılaştığım bir durumdur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı