Yeni Binaya İnternet Hattı

Harun Özkan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 2 hafta önce sıfır olan yeni evimize taşındık ve internetimin nakli için babam ttnet'e gitti. Pek sallamamakla beraber belli olmaz bir ayda da gelebilir üç - dört ayda da demişler. Bu hat çekimi konusunda tecrübesi olan, sürecin nasıl hızlanacağı konusunda bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun. Bir internet bağlantısı için 1 sene beklemek istemiyorum.

Not : Telefondan girip konuyu açtım o yüzden bir hatam olduysa affola.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir şey soracağım. Lütfen dürüstçe cevap verin. Neden TTnet? Neden Superonline, Uydunet gibi firmalar varken neden TTnet gibi rezil bir firmaya gidiyorsunuz? Neden?

Hat çekimi derken? Standart ADSL telefon hattı mı, yoksa fiber benzeri bir altyapı mı?

Bir şey soracağım. Lütfen dürüstçe cevap verin. Neden TTnet? Neden Superonline, Uydunet gibi firmalar varken neden TTnet gibi rezil bir firmaya gidiyorsunuz? Neden?

Hat çekimi derken? Standart ADSL telefon hattı mı, yoksa fiber benzeri bir altyapı mı?
Bu benim değil babamın tercihi. İki laf çevirdiği zaman inanıyorlar hemen. Sonra ben anlatmaya çalışınca ben suçlu oluyorum.. O konulara hiç girmesek daha iyi.

Bulunduğumuz yerde fiber yok zaten. Standart ADSL. Eski evimdeki interneti yeni evime taşımak istiyorum. Kapının önünde kutu var ancak herhangi bir kablo bağlı değil..

Arkadaşlar yardımcı olabilecek var mı ?

İki laf çevirdiği zaman inanıyorlar hemen. Sonra ben anlatmaya çalışınca ben suçlu oluyorum.
Teknolojik ürünlerde benimde başıma aynı şey geliyor. Şunu al diyorum, lafı çevirip bunu alın diyorlar ve babam onu alıyor. Ttnet'in işi belli olmaz.

Kardeşim eğer hat çekiminden kastın apartmanda varda eve kablo çekmekse elektrikçi çağırın. 3 haftadan aşağı gelmez ttnet.

Hala Türkiye'de olmayan bir altyapıyı konuşuyoruz. O Fiber değil, VDSL!

Teknolojik ürünlerde benimde başıma aynı şey geliyor. Şunu al diyorum, lafı çevirip bunu alın diyorlar ve babam onu alıyor. Ttnet'in işi belli olmaz.

Kardeşim eğer hat çekiminden kastın apartmanda varda eve kablo çekmekse elektrikçi çağırın. 3 haftadan aşağı gelmez ttnet.
Apartmanda şu an sadece biz oturuyoruz. Üst ve alt katımız boş ve ikisi de seneye gelecek. Kapının üstünde bulunan kutudan kablo çekilecek denildi ama o kadar bilmiyorum.

Telefon hattı için Türk Telekoma başvurmanız gerekiyor.
İkisi de birbirine bağlı olduğu için fark edeceğini düşünmüyorum aslında. Ancak babamla bu konuda bir kez daha konuşursam patlayacak..

Uzun süreden sonra technopat'a giriş yapmış bulunuyorum. Yeni evimize taşınalı 6 aydan daha fazla bir süre oldu. Halen altyapı bekliyorum... Bir bakıma daha iyi oldu, artık daha rahat ders çalışabiliyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı