Yeni Bir Web Sitesi Yapmak İstiyorum

Web sitesi nasıl yapılır?

• Oy verenlerin toplamı
    5
Bildiğim kadarıyla internetten yaparsan başkasının alan adını kullanarak yapmış oluyorsun. Programla yaparsan da kodlarla uğraşman lazım. Süre ise siteye bağlı. Mesela bu site çok uğraşılırsa 1-2 günde yapılabilir. Program olarak en basitinden Office programlarında şuan adını unuttum bir program vardı onla yapabilirsin.

Merhaba;
Ben Web programcısıyım. Hobi olarak Web sitesi yapıp satıyorum. Web sitesi yapmanın birçok yolu vardır.
Mesela Wordpress, Joomla, Drupal gibi CMS sistemleri ile fazla kos bilgisine sahip olmadan Web sitesi yapabilirsiniz.

Wix veya Bedavasitem gibi siteler üzerinden web sitesi yapabilirsiniz. (ben hiç yapmadım o yüzden ayrıntılı bilgi veremiyeceğim.)
Programlama dilleri öğrenerek Web sitesi yapabilirsiniz. Ayrıca Office programlarıyla Web sitesi yapılmaz. Dreamweaver, Photoshop, Notepad++, Visual studio, Filezilla, Artisteer programları bir Web programcısının en çok kullandığı programlardır.
Eğer bunlar hakkında daha ayrıntılı bilgi istersen söyleyebilirim. İyi günler

Microsoft office programında bir adet program var site yapmaya alakalı, dersini gördüm de oradan biliyorum. Başkalarından duymadım..

Bence ilk önce şuna bir açıklık getirmelisin amacın web sitesi yapmak mı? web sitesi açmak mı?
Web sitesi yapmak istiyorum.
HTML-CSS-PHP dillerini öğreneceksin.
Bu eğitimi nasıl ve nereden alabilirim?
Merhaba ben web programcısıyım hobi olarak web sitesi yapıp satıyorum. Web sitesi yapmanın birçok yolu vardır.
Mesela Wordpress,Joomla,Drupal gibi cms sistemleri ile fazla kos bilgisine sahip olmadan web sitesi yapabilirsiniz.
Wix veya Bedavasitem gibi siteler üzerinden web sitesi yapabilirsiniz(ben hiç yapmadım o yüzden ayrıntılı bilgi veremiyeceğim.)
Programlama dilleri öğrenerek Web sitesi yapabilirsiniz ayrıca office programlarıyla web sitesi yapılmaz dreamweaver,photoshop,notepad++,visualstudio,filezilla,artisteer programları bir web programcısının en çok kullandığı programlardır.
Eğer bunlar hakkında daha ayrıntılı bilgi istersen söyleyebilirim iyi günler
İnternette biraz araştırdım, internet üzerinden bir web sitesi yapmaya çalıştım ama tam istediğim gibi tasarım ayarlarını yapamadım. Bu yüzden programla yapmmaya karar verdim ve Dreamweawer'i indirdim ama herhangi bir kodlama dili bilmiyorum. Kodlamma dilini nerden öğrenebilirm? Yardımcı olusanız sevinirim.

Kardes ||BySinyor|| un dedigi dogru ben html %85 ve css %70 biliyorum hatta bloggerin kine benzer tema yapabiliyorum. Ama 3. sahislarinkine benzer yapamiyorum henuz cunku ben xml bilmiyorum. Neyse sonra js biliyorum %40 phlye istanbula gidince baslayacagim. Sana tavsiyem yakinkampus.com sitedinin html5vecss3, xhtmlvecss, php derslerini izle ben oyle ogrendim ve cok iyiler derim rahatlikla.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı