Yeni çıkan 16 inc MacBook Pro M1 Max alınır mı?

AyberkYesiloglu

Hectopat
Daha fazla  
Yazılım ile ilgileniyorum ve almışken beni 10 15 sene idare edebilecek üst düzey bir bilgisayar almak istiyorum ve M1 işlemcili Air almayı düşünmüyorum çünkü en fazla 13 inc mevcut yazılım ile ilgileneceğim için 13 inc MacBook çok küçük yazıları zor okuyorum bu yüzden 16 inc almam gerekiyor ve ileride yazılım alanında videolar çekmek, video düzenlemek ve render almak gibi işlerlede ugraşacağım bu yüzden MacBook Pro M1 Max almayı düşünüyorum. Sizce alınır mı? Önerilerinizi bekliyorum.

M1 Max 32 CPU Core'lu olan ise alınır.
Hocam 32 çekirdekli bir GPU ile ne yapılacak? Yazılım ve video render için gereksiz bir konfigürasyon.
15 sene götürmesi gerekiyor.

Bence Max alması daha iyi olur.
İnsanlar 2012’den kalma MB Pro’ları sorunsuz kullanıyor. Bence Max gerçekten gereksiz güçlü. Profesyonel alanda kullanılmayacaksa gerek yok.

15 sene götürmesi gerekiyor.

Bence Max alması daha iyi olur.

Hocam 32 çekirdekli bir GPU ile ne yapılacak? Yazılım ve video render için gereksiz bir konfigürasyon.

İnsanlar 2012'den kalma MB Pro'ları sorunsuz kullanıyor. Bence Max gerçekten gereksiz güçlü. Profesyonel alanda kullanılmayacaksa gerek yok.

Masaüstü 3080 sistemler kadar güçlü bir konfigirasyon.

Bilgiler için çok teşekkür ediyorum çogu arkadaşımız Pro al demiş haklılarda zaten ama şöyle bir durum daha var M1 Max işlemci ve 32 gbu RTX 3080 eş değer deniliyor tabii ki de Apple bilgisayarların oyun için alınmayacağını biliyorum iş ve profesyonellik amaçlı alıyorum ama ileride Apple bu kadar güçlü GPU bilgisayarlar çıkartınca oyun işinede el atacak gibi geliyor ve ayrıyeten parallels ve crossover gibi sanallıştırma üzerinden boş vakitlerimde ayrı bir Gaming PC'ye ihtiyaç duymadan oyun da oynamak istiyorum bu yüzden M1 Max 32 gbu almayı düşünmüştüm.

Geri
Yukarı